Aile Danışmanları Ne Kadar Kazanır ?

Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar anne baba bebek ev

 

Aile danışmanlığı mesleğinin kazançları nasıldır? Aile danışmanları nasıl çalışır? Aile danışmanları aylık ne kadar kazanır? Aile danışmanlarının maaşları ne kadar? gibi sorularının cevaplarını bu yazımızda paylaşmaya çalışacağız.

Toplumun en küçük yapı taşı olan ailenin tüm sorunları ile ilgilenebilen meslek grubuna aile danışmanı diyoruz. Aile danışmanları köken aile, geniş aile gibi bir çok aile yapısını içeren ailesel problemleri inceler. Aile danışmanının amacı zamanla herhangi bir sebepten dolayı işlevsiz hale gelen aile yapısının işlevini artırmaktır. Bunun için de öncelikle bireyden başlanır. Çünkü bireyin sağlığı ailenin işlevini doğrudan etkilemektedir.

Sosyal hizmet, psikoloji sosyoloji, psikolojik danışmanlık, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinden mezun olup aile danışmanlığı uzmanlık eğitimini tamamlayan bireyler aile danışmanı olabilirler. Aile danışmanlığı lisans eğitimi üzerine yüksek lisans yada aile en az 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi aldıktan sonra yapılabilen bir uzmanlık mesleğidir.

Aile danışmanlığı uzmanlık eğitiminin içerisinde uygulama eğitimleri ve süpervizyon oturumları ile ilerlediğinden zorlu ve uzun süren bir uzmanlık mesleğidir. Aile danışmanlığı eğitimi almak ve aile danışmanlığı üzerine daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Aile danışmanlarının aylık kazançları alıma şekline göre değişmektedir. Aile danışmanları belediyelerde, özel aile danışmanlık ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışabildikleri gibi kendilerine ait özel aile danışmanlık merkezi de açabilirler.

Belediyelerde ya da özel aile danışmanlık merkezlerinde çalışan aile danışmanlığı kazançları 3500 ile 15000 arasında değişmektedir.. Aile danışmanlarının maaş karşılığı çalışma aralığı çok açıktır. Bu maaş farklılığının açığa çıkması mesleki tecrübe, deneyim, almış olduğununuz eğitimin kalitesi, danışan memnuniyeti gibi birçok etken vardır. Aile danışmanlık merkezleri maaş konusunda daha çok aile danışmanının eğitimlerini ve danışan memnuniyeti gözetlemektedir.

Belediyelerde çalışan aile danışmanları ise ortalama altı bin civarında maaş almakta ve memur gibi çalışmaktadır. Daha çok belediyeye başvuran ailelere hizmet vermektedir. Belediyeler için çok prestijli ve sosyal sorumluluğu çok yüksek bir çalışma olduğu için bir çok belediye bünyesinde aile danışmanlık ofisi açmaktadır.

Özel aile danışmanlık merkezi açmak isteyen aile danışmanlarına kesinlikle tavsiye ediyoruz. Aile danışmanlık merkezi açmak şartlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özel aile danışmanlık merkezini açtığınızda kendi işinizin ve ofisinizin olmasının ayrı bir keyfi olacaktır. Özel aile danışmanlık merkezlerinin kazancı bulunmuş olduğu şehre, ilçeye ve bölgeye göre değişmektedir. 

Sizlerde aile danışmanı eğitimi almak, aile danışmanı olarak çalışmak yada özel aile danışmanlık merkezinizi açmak istiyorsanız hemen eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Aile danışmanlığı Sertifikası Ücretleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara ulaşabilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart