Ayak Refleksoloji Eğitimi Nereden Alınır ?

Refleksoloji, tamamlayıcı tıp uygulamaları şeklinde kullanılır. Fizyoterapi ile yakından ilişkili gibi olsa da başlı başına bilimdir. Refleksolojiye özel yöntemler ve tedavi şekilleri vardır. Ayak refleksoloji eğitimi son yıllarda çok merak edilen bir eğitimdir. Araştırmalar refleksolojinin bebekler ve hamileler üzerinde olumlu etkisini de ortaya koymuştur. Ayaklarda, ellerde vücudun belli bölgesini ve organları temsil eden alan vardır. Bu alan doğru şekilde kullanıldığında hastanın iyileşme süreci hızlandırılır, bütünsel sağlığı korunur. Bazı hastalıklarda ise hastalığın neden olduğu diğer sorunlarda azalma olur.
Ayaklarda refleksi ve salgı bezlerini kontrol eden doğru tespit edildiği sürece masajla tedavi edebilirsiniz. Romatizmal ve alerjik hastalıkların tedavisinde bile refleksoloji ile hastalığın neden olduğu sorunlar hafifletilir.

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji nedir konusunda detaylı bilgi almak teknikleri uygulamanın ilk adımıdır. Ayak refleksoloji eğitimi verilirken hangi hastalıklarda kullanılacağı bilgisi kursiyerin başarısını artırır. Tansiyon, solunum yolu hastalıkları ve bazı alerjik hastalıklarda refleksoloji büyük fayda sağlar. Hamilelik gibi özel dönemde bile refleksolojiden yararlanılır.
Refleksoloji nedir araştırması yaparak bu alanda faaliyet gösterecekler en iyi refleksoloji eğitimi almalıdır. Refleksoloji eğitimi ne kadar iyiyse tedavi süreci kısalıp seans sayısı azalır.

Ayak Refleksoloji Eğitimi Faydaları Nelerdir ?

Ayak refleksoloji eğitimi alırken gözleri, bağırsakları, mideyi, kalbi vs. hangi noktaların temsil ettiğini öğrenirsiniz. Ayak refleksoloji eğitimi iyi olduğu sürece bedende görülen çoğu hastalığın etkileri hafifletilir. Bazı hastalıklarda sorunları kökünden çözmese de sağlık sorununun neden olduğu şikayetleri azaltır.

Refleksoloji eğitimi alarak bireylerin yaşam kalitesini artırabilirsiniz. Aynı zamanda kendi alanınızda başarılı kariyer hayatınız olur. Refleksoloji eğitimi online alınabildiği gibi grup şeklinde de olabilir. Hayat Boyu Eğitim, 3 farklı refleksoloji eğitim programı ile sizi yetiştirir. Bu eğitimlerden hangisi sizin için uygunsa onu seçebilirsiniz. A- sekron eğitim videoları, süpervizyon, uygulama videoları sayısı fazla olduğundan refleksoloji eğitimi alırken sorun yaşamazsınız. Hangi hastalıklarda destekleyici tedavi, hangilerinde terapötik olarak kullanılacağına eğitimlerle karar verirsiniz.

 

Refleksoloji Kursuna Kimler Katılabilir?

Refleksoloji, almakta herkesin yararı olacak eğitimlerdendir. Refleksoloji kursuna kimler katılabilir bilmek, eğitimi kullanmak için önemlidir.

  • Doktor
  • Fizyoterapist
  • Hemşire
  • Biolog
  • Anestezi uzmanı
  • Ebe
  • Sağlık görevlileri

Daha fazla bilgi için Hayat Boyu Eğitim ile görüşün.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart