Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır ?

öğrenci koçluğu sertifikası öğrenci danışmanı

Öğrenci, bir eğitim kurumunda  veya kurstaki derslere katılarak eğitim-öğretim alan kişiye verilen isimdir. İnsanların yaşamları boyunca geçirdiği bu dönem zaman zaman sıkıntılı olabilmektedir. Ülkemizde eğitim sistemi sınava dayalı bir sistem olduğu için, öğrencilerin stresli yıllar yaşaması normal karşılanabilmektedir. Sınavlardaki performansı doğrudan etkileyebilecek etkenler biri kesinlikle öğrencinin mental durumudur. Başarısız olma korkusunu yenebilen eksiklerini tespit edebilen öğrenciler her zaman ön plana çıkmaktadır. Bu zorlu süreçte her öğrencinin kesinlikle bir öğrenci koçluğu hizmetine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Kurumlardan edinebileceğiniz  öğrenci koçluğu sertifikası ile koçluk yapmanın yanında okullarda projeler yapabilir maddi kazanç da elde edebilirsiniz.

Son yıllarda yapılan düzenlemelerle dershanelerin özel okul statüsüne kavuşması ile birlikte öğrenci koçluğu daha da önem kazanmıştır. Çünkü dershanelerin özel okullara dönüştürülmesi öğrencinin daha merkezde olduğu daha kurumsal bir yapıdan hizmet almasını sağlamıştır. Öğrenci koçluğu sertifikası eğitimine , öğrencilere yol göstermek isteyen tüm kişiler katılabilmektedir. Diğer yandan bu eğitime  eğitimci ve öğretmenler de katılabilmektedir. Özellikle eğitimcilerin bu eğitime katılması ile birlikte öğrenciler ile olan iletişimi daha da güçlendirebilmektedir.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası İçeriği

Öğrenci koçluğu sertifikası eğitimine yılların tecrübesine sahip kurumumuz ile katılabilirsiniz. Alacağınız eğitimde 6 modül bulunmaktadır. Bu modüller sizlerin en iyi biçimde eğitim alabilmeniz için uzman kadromuz tarafından hazırlanmıştır.  Eğitimlere canlı ders biçiminde sistemimize giriş yaparak katılabilirsiniz. Sisteme giriş bilgileri kayıt olduktan sonra size eğitmenlerimiz tarafından ulaştırılmaktadır. Canlı dersler sırasında sorularınızı sorabilirsiniz. Eğitmenlerimizle  interaktif biçimde etkileşime geçebilirsiniz. Eğitim içeriğimiz 120 saat olarak ayarlanmıştır. Sertifika almaya  hak kazanabilmek için 5 kez hakkınız bulunmaktadır. Bu haklardan herhangi birinden başarılı sonuç aldığınızda sertifika sizlere verilmektedir.

Sertifika eğitimi içerisinde bulunan bazı kısımlar;

-Öğrenci koçluğu tarihçesi, önemi ve süreci
-Öğrenci ile iletişim ve motivasyon
-Amaç belirleme ve planlama
-Profesyonel öğrenci koçluğu hizmeti süreci
-Kuramlar ve doğru yönetimi seçme

diye devam etmektedir. Sizler de bu sertifika programımıza katılabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye  öğrenci koçluğu sertifika ücretleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuzdan alacağınız sertifikalar onaylıdır. Milli Eğitim Bakanlığından onaylı ve E-devlette sorgulanabilir şeklindedir. Bizden alabileceğiniz ; Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi ile sizlerde kendi işinizi yapabilir. Hem “Öğrenci Koçu” hem de ” Eğitim Danışmanı” ünvanını kullanabilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart