Online Emlak Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınır ?

Emlak Danışmanlığı Sertifikası için  Ne Yapılmalıdır ?

Emlak danışmanı olmak için ne gerekli? Emlak danışmanı olmak adına kişilerin emlak danışmanlığı eğitimi alması ve emlak danışmanlığı sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Bu sertifikayla beraber kişiler emlak danışmanı olarak çalışabilir ve bu alanda kendilerini iş sahası oluşturabilirler. Peki emlak danışmanlığı sertifikası zorunlu mu? Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik gereği emlakçılık yetkisi belgesi alabilmek adına MYK emlak danışmanı belgeniz var olsa dahi üniversiteler tarafından veya MEB tarafından düzenlenmiş olan emlak danışmanlığı kursunu bitirmeniz gerekmektedir. Bu kurslar ise resmi ve özel kurumlar tarafından verilebilmektedir. Ve bu kurslarla beraber kişiler eğitim ve donanım sahibi olmanın yanı sıra sertifika sahibi de olmaktadır.

 

Online Emlak Danışmanlığı Kursuna Kimler Katılabilir?

Emlak danışmanlığı kursuna kimler katılabilir emlak danışmanlığı kursuna kimler katılabilir sorusu çerçevesinde kişiler emlak danışmanı olmak istedikleri takdirde kimlerin katılıp katılamayacağı hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu çerçevede doğrultusunda ilerleyerek emlak danışmanlığı kurslarına kayıt olabilir. Peki kimler emlak danışmanlığı kursu alabilir şu şekilde sıralayalım: Emlakçılıkla ilgili genel bilgi sahibi olmak isteyenler, daha etkili satış teknikleri öğrenip kariyerinde yıldız olmak isteyenler, emlakçılığa ilgi duyanlar, emlak bürosu açıp satışlarını, gelirlerinin attırmak isteyenler, emlakçılıkta kariyer yapmak isteyenler emlak danışmanlığı kursu alabilir ve emlak danışmanlığı eğitimi sertifikası sahibi olabilirler.

 

Üniversite Onaylı Emlak Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Emlak danışmanlığı sertifikası e devlet kursun ne işe yarar emlak danışmanlığı sertifikası sahibi olan kişilere bazı kazanımlar elde etmektedir. Bu kazanımlarla beraber kişiler iş içerisindeki durumlara ele alabilmek ve işleri yapabilmek hakkında bilgi ve birikim sahibi olmaktadır. Peki bu kazanımlar nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Tapu sicili ve tapu ile ilgili genel tanımları öğrenirler, tapu işleri ile ilgili kanuni işlemleri ve mesleğinin gerektirdiği detayları öğrenirler, halkla ilişkiler kurumsal imajın önemini kavrarlar, emlakçılık ile ilgili genel kavramları öğrenirler mesleği tanırlar, iletişim pazarlama ve halkla ilişkiler konularında temel bilgilere sahip olurlar, iletişim, beden dili ve davranış modelleri hakkında bilgilendirme ve pratikte kullanmalarını sağlanır, büro yönetimi ve iletişim tekniklerinin emlak bürosunda kullanırlar, emlakçılığın hem hukuksal hem de ekonomik boyutta bilgi sahibi olurlar, emlak pazarlanasında dikkat edilmesi gereken hususları öğrenirler, resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri ve tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları hakkında bilgi sahibi olurlar.

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart