Aile Dizimi Eğitimi ve Sertifikası Nerden Alınır?

Aile Dizimi Eğitimi ve Sertifikası Nerden Alınır?

Aile Dizimi eğitimi ve sertifikası nereden alınır konusunda araştırma yapanların sayısı son zamanlarda artmaktadır. Netflix dizileri arasında yer alan Zeytin Ağacı dizisinde bu konu işlenmektedir. Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizi konuyu derinlemesine işliyor. Aile dizimi kuramını daha önce hiç duymamış kişilerin dahi araştırmaya başlamasını sağlıyor. Dizide çok yakın arkadaş olan üç arkadaştan biri olan Sevginin kanser olduğunu öğrendiğinde başladığı arayış konu edilmektedir. Sevginin kendi adına başlattığı bu arayış arkadaşlarını da etkilemektedir.

Aile dizimi eğitimi ve sertifikası nereden alınır sorusu bu diziden sonra popüler olmaya başlamıştır. Bu eğitim türü, Bert Hellinger tarafından 1990’lı yıllarda ortaya atılmış bir kuram ve terapi yöntemidir. Zeytin Ağacı dizisi bu terapinin yararlarını anlatmasıyla gördüğü ilginin artmasını sağlamaktadır. Ülkemizde üniversitelerin bu alanda eğitim veren bölümleri bulunmamaktadır. Aile dizimi terapisti olmak için Hayat Boyu Eğitim gibi bu alanda eğitim programları olan eğitim kurumları tarafından verilmektedir. Bu kurumlarda alınan eğitim sonrası girilen sınavda başarılı olan kişilere devlet onaylı sertifika verilmektedir.

En İyi Aile Dizimi Eğitimi

En iyi aile dizimi eğitimi nerden alınır araştırması yapılmaktadır. Hayat Boyu Eğitim bu alanda önde gelen eğitim kurumu olmasıyla dikkatleri çekiyor. Merkezi İstanbul’da olan kurum eğitimlerini online olarak vermektedir. Bu sayede Türkiye’nin neresinde olursanız olun eğitimi alabiliyorsunuz. Eğitimin online verilmesi sayesinde derslere katılım için sadece internete bağlanmak yeterli oluyor. Ders saatleri de öğrencilerin en uygun oldukları zamanlara göre ayarlanıyor.

Toplamda 120 saat olan dersler canlı eğitimle destekleniyor. Verilen canlı destekle öğrenciler ders saatleri dışında da merak ettikleri konular hakkında bilgi alabiliyorlar. Eğitimin başarılı olmasında en önemli etken alanında uzman eğitimcilerin dersleri vermesidir. Sizde Aile dizimi eğitimi almaya karar verdiğinizde eğitimin kimler tarafından verileceğine dikkat etmelisiniz. Eğitim ve sonrasında alacağınız sertifika ile uzmanlık alanınızı genişletebilirsiniz.

Aile Dizimi Eğitimi Neden Alınmalıdır?

Aile dizimi eğitimi neden alınmalıdır sorusunun cevabı aslında çok açıktır. Tüm psikologların birleştiği ortak bir nokta olarak çok iyi bilindiği gibi kişinin yaşadığı sorunların kaynağı çocukluğunda ya da aile geçmişinde saklıdır. Bu eğitim alındığı takdirde danışanın bugününde yaşadığı sorunun kaynağı bulunarak ortadan kaldırılabiliyor. Sorunun kaynağından çözülmesi danışanın bugün ki hayatında yaşadığı sorunlarında çözülmesi anlamına gelmektedir. Eğitimi alan kişiler psikiyatri alanında uzman olmasalar dahi kendi sorunlarını çözmenin yanında etrafındaki kişilere de yardımcı olabiliyorlar. Aile dizimi eğitimini alarak şu şekilde hizmet veren merkezlerde çalışılması mümkün oluyor.

  • Aile danışmanlığı merkezlerinde
  • Çift terapisi yapılan merkezlerde
  • Psikolojik danışmanlık merkezlerinde
  • Bağlanma sorunları yaşayan kişilerin terapi gördükleri merkezlerde

Aile Dizimi Eğitimi Ücreti Ne Kadardır?

Aile dizimi eğitimi ücreti ne kadardır incelendiğinde bunun alınan eğitimin kişiye sağladığı yararlara kıyasla çok uygun olduğu görülüyor. Bu alanda eğitim verdiğini söyleyen çok sayıda eğitim kurumları bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta devlet onaylı sertifika veren bir kurum olmasıdır. Ancak bu sayede alınan eğitimin iş alanında kullanılması mümkün olmaktadır. Eğitimin online verilmesi ile maliyet daha uygun olmaktadır. Bu sayede eğitim kurumu da hizmetini daha uygun fiyatla verebiliyor.

Aile dizimi eğitimi almak sadece iş hayatında uzmanlık için değil aynı zamanda kişinin kendini tanıması açısından da önemlidir. Alınan eğitimle ayrıca ailenin geçmiş nesillerinde yaşanan olumsuz olaylar varsa bunlar ortaya çıkartılarak etkilerinden kurtulma imkanı bulunuyor. Aile dizimi terapisine katılan kişiler iş ve özel hayatlarındaki başarısızlıktan kurtularak başarılı ve mutlu bir hayat yaşayabilmektedirler.

 

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart