Hayat Boyu Eğitim

Hakkımızda

Hayat Boyu Eğitim Merkezi adıyla 2011 yılında kurduğumuz şirketimiz, bireysel, kurumsal ve VIP eğitimler yapmaktadır. Bugüne kadar ortalama 37000 kadar kişiye bireysel eğitim, 3250 kadar kuruma grup eğitimleri ve 4560 kadar vip eğitim düzenledik. Yan kuruluşlarımız olan, 16 şubeli Kariyer Polikliniği,  Ömür Boyu Eğitim MerkeziAdana Evlilik Terapi Merkezi, Adana Aile Danışma Merkezi , Çukurova Aile Danışma Merkezi ve Kocaeli Aile Danışma Merkezi ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

MİSYONUMUZ;

Günümüzün hızla değişen dünyasında gerekli bilgi ve becerilere sahip, analiz ve sentez düzeyinde problem çözme yeteneği gelişmiş, bulunduğu ortama katma değer yaratabilen profesyonelleri iş hayatına ve sosyal yaşama kazandırmak için varız.

VİZYONUMUZ,
 • Hayat boyu eğitim ve öğretim anlayışıyla, uluslararası anlamda bireysel, toplamsal ve kültürel olumlu ivmeleri yakalamak,

2011 – 2021 – KİLOMETRE TAŞLARIMIZ

İLK EĞİTİM İLK ORGANİZASYON

İLK EĞİTİM İLK ORGANİZASYON

 • 2011

Okan Üniversitesi ortaklığı ile ilk organizasyonumuzu başlattık. Nisan ayında Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans sınıfımız Adana Hekimevinde eğitime başladı. Öğrencilerimizin tamamı Adana'da sağlığı yönetenler tarafından oluştu.

2011
2012
YÜKSEK LİSANS ORGANİZASYONLARI

YÜKSEK LİSANS ORGANİZASYONLARI

 • 2012

2012 yılının ilk 3 çeyreği Okan Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi ortaklığında Yüksek Lisans sınıfları açma ile geçti. Yine Adana başta olmak üzere, Mersin, Osmaniye ve Hatay’da Sağlık Yönetimi ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans Sınıfları açtık. 2012 yılının son çeyreğinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yönetmelik değişikliğine gitti. Bu tarihten itibaren sertifika programları yapmaya başladık ve ilk Aile Danışmanlığı Sertifika Programımızı yönetmelik çıktıktan bir hafta sonra başlattık.

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

 • 2013

Bu yıl komple Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Organizasyonları ile geçti. Sene başından itibaren, Adana başta olmak üzere Mersin, Mardin, Hatay, Batman, Osmaniye, Antalya, Kocaeli, İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programları açtık ve yine sene başından itibaren Süleyman Demirel Üniversitesi ortaklığında çalıştık.

2013
2014
EĞİTİMLER ÇEŞİTLENİYOR

EĞİTİMLER ÇEŞİTLENİYOR

 • 2014

Bir taraftan Aile Danışmanlığı Sertifika Programları devam ederken farklı alanlarda eğitimlere ihtiyaç olduğunu gördük ve hemen Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi, Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi, Projektif Testler Uygulayıcı eğitimleri gibi psikoloji ağırlıklı sertifika programları hazırlayıp piyasaya sunmaya başladık.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİYORUZ

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİYORUZ

 • 2015

Bu yıl ilk uzaktan eğitimimizi gerçekleştirdik ve tüm ülkeden katılımı sağlayarak kendi içimizde çığır açtık. Online ve asekron eğitimlerle başladık. Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi, Yaratıcı Drama Eğitmeni Eğitimi gibi bir çok eğitimi Profesyonel çekim ile hazırladık. Çok verimli bir online eğitim yılı geçirdik. 81 ilden kursiyerimiz oldu. Eğitimi ve sertifikasını bizden alan kursiyerlerimizin çoğu MEB'e bağlı çalıştıkları kurumlarında egzersizler açıp hafta sonları öğrencilerine hem daha faydalı oldular hem de kendilerine ek gelir sağladılar.

2015
2016
EĞİTİMLERE DEVAM

EĞİTİMLERE DEVAM

 • 2016

Adana başta olmak üzere İstanbul, Kocaeli ve Konya'da örgün eğitimlerimiz devam ederken yeni online eğitimler de hazırladık. Sağlık alanında birçok sertifika programı düzenledik. Kurumların ihtiyaçlarına göre birçok kuruma danışmanlık hizmeti ve eğitim hizmetlerimiz devam ediyor. Sertifikalarını bizden alan kursiyerlerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Birçok kursiyerimiz kendi illerinde Aile Danışma Merkezleri açtı. Geçen sene temsilciliğini yapmaya başladığımız Brussels Capital University eğitimlerine yoğun talep var. 2017'de bu üniversitenin eğitimleri yoğun bir şekilde artacak diye düşünmekteyiz.

EĞİTİMLERE DEVAM + BRUSSELLS CAPİTAL UNİVERSİTY

EĞİTİMLERE DEVAM + BRUSSELLS CAPİTAL UNİVERSİTY

 • 2017

Yılın ilk aylarında talep edilen eğitimlere baktığımız zaman, yine son 5 yılda olduğu gibi en çok talep Aile Danışmanlığı Sertifika Programı görüyor. Programı takip eden ve en çok talep gören ikinci eğitim ise BCU psikoloji YLP ve Doktora Programları... Çok fazla olmasa da Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi ile Yaratıcı Drama Liderliği Sertifika Programı da talep görüyor. 2017 Yılının 4. ayı itibari ile ülkemizin en köklü üniversitelerinden Selçuk Üniversitesi ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile protokol yaptık ve çalışmalarımıza bu iki üniversite ile devam etme kararı aldık. Eğitimler devam ederken 2017 yılında sanal ortamda bulunan tüm markalarımızı bir çatı altında toplayıp adına Kariyer Polikliniği dedik. Kariyer Polikliniği ile ilgili tüm marka patent tescillerini yaptık ve 2017 yılı 6. ayından itibaren Franchising temsilcilik vermeye başladık. İlk Franchising temsilciliğimiz Konya'da açıldı, sonra sırasıyla; Afyon, Mersin, Gaziantep, Malatya, Konya II. Bölge, Osmaniye ve Karadeniz Ereğli'de açıldı. Şube dışında online sanal bayilerimizde oldu, Adana’da 4, Konya’da 3, İzmir, Antalya, Şanlıurfa, İstanbul, Ankara ve Ordu’da 1'er tane olmak üzere 12 sanal bayi açılışı yaptık. Şu anda bayi olmak için bekleyen Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere  3 il bulunmaktadır.

2017
2018
ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

 • 2018

2018 yılı alanımızda hızlı bir giriş yaparak yeni eğitim programları hazırlıyoruz. Bunlar yine ağırlıklı olarak psikoloji eğitimleri ve psiko-terapi eğitimleri olmakla birlikte farklı alanlarda da eğitimler hazırlıyoruz. Hem örgün hem de uzaktan eğitim sistemlerini özgür ve sınırsız kullanmak adına örgün eğitimde Türkiye’nin 81 iline ulaştık ve en doğudan en batıya kadar her yerde örgün eğitimlere devam ediyoruz. Uzaktan eğitim panellerimizi kendi yazılımcılarımıza yaptırdık ve artık Hollanda firmasından hizmet almıyor, kendi geliştirdiğimiz sekron ve a-sekron sistemler üzerinden Türkiye ve Türkî Cumhuriyetlerin tamamına hizmet veriyoruz.

ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

 • 2019

Türkiye'nin 11 ilinde fiziki şube ile sektörde hizmet veren en büyük ve en kapsamlı kurumuz. Fiziki bayi sayımız 11, Sanal bayi sayımız 14, Merkez ve Merkez şube ile birlikte 25 şubeli bir işletme olarak hizmet vermekteyiz. 24 yeni eğitim ve birçok şubemiz ile hizmete devam etmekteyiz. Ayrıca bu yıl TSE-HYB'den standartları yerine getirip akredite belgelerimizi de aldık. 

2019
2020
ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR, ÖMÜR BOYU EĞİTİM VAKFI, YENİ EĞİTİM ŞİRKETİMİZ ÇUKUROVA EĞİTİM ENSTİTÜSÜ VE YENİ DANIŞMANLIK MERKEZİMİZ ÇUKUROVA AİLE DANIŞMA MERKEZİ.

ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR, ÖMÜR BOYU EĞİTİM VAKFI, YENİ EĞİTİM ŞİRKETİMİZ ÇUKUROVA EĞİTİM ENSTİTÜSÜ VE YENİ DANIŞMANLIK MERKEZİMİZ ÇUKUROVA AİLE DANIŞMA MERKEZİ.

 • 2020

2020 yılı ülkemiz ve tüm dünya için kötü başladı, yılbaşından itibaren terör saldırıları ile sarsılan tüm dünya ve ülkemiz daha üzerindeki şoku atlatmadan Elazığ depremi ve sonrasında pandemi süreci, biz Ömür Boyu Eğitim Merkezi olarak şubat 2020'de Çukurova Eğitim Enstitüsü merkezini kurduk, mart sonlarında Ömür Boyu Eğitim Vakfı hayata geçti, temmuz ayında ise Çukurova Aile Danışma Merkezimiz hizmete girdi. Sektörümüzde büyümeye, online eğitimde tüm ülkede lider olmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin lideri Hayat Boyu Eğitim Merkezi...

ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM

ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM

 • 2021

2020 yılı ve 2021 yılının ilk çeyreği pandeminin gölgesinde geçti, kurumumuz şubeleri ve merkezi ile büyümeye devam ediyor. Birçok kurum ve kuruluş online eğitim olmaz derken biz 2015 yılında başlattığımız online eğitimlerimizi zirveye taşımanın heyecanını yaşıyoruz. Aylık eğitim verdiğimiz kişi sayısı geçen yılın aynı ayına göre ortalama %150 oranında arttı. Bu artışta şubelerin büyük etkisi oldu. Bugün itibari ile 15 ilde fiziki şube ve toplamda 60 sanal bayi ile sektöre liderlik etmeye devam ediyoruz. 

2021
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart