Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

- 33%

2,150.00 


DUYGU HANIM
0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

SKU: HBE-57 Category:
Yorum Yap

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİN AMACI NEDİR?

 

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitiminin amacı, ruh sağlığı profesyonellerine, bilişsel davranışçı terapi ile ilgili kuramsal bir bakış açısı kazandırma, ruh sağlığı alanında sık karşılaşılan depresyon, panik atak vb. bozukluk ve rahatsızlıkları bu bakış açısıyla değerlendirme ve yine sık kullanılan bilişsel davranışçı terapi tekniklerini uygulama ile ilgili bilgi ve beceri kazandırmadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ile katılımcıların psikoterapi yapmaya başlayacak seviyeye ulaşması amaçlanmaktadır. Bu eğitime katılanlar, klinik görüşme teknikleri, bilişsel davranışçı terapinin temelleri, bilişsel teknikler, davranışçı teknikler, BDT beceri uygulamaları, depresyon, panik bozukluk, obsesif kompülsif bozukluklar, sosyal anksiyete bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu ve özgül fobi, sınav kaygısı, travma sonrası stres bozukluğu ve dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konularında teorik ve pratik terapi becerisi kazanır.

Eğitimlerimizi farklılaştıran en önemli nokta uygulamalı ve sertifikalı olmasıdır. Eğitim programlarımızın hepsinde teori, uygulama ile desteklenir. Vakalar, örnekler üzerinden ders anlatımı yapılır. 

  

BİLİŞSEL DAVRANIŞCI TERAPİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimine;

 

               Psikologlar, Psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, rehber öğretmeler, aile danışmanları, sosyal hizmet Uzmanları, hemşireler, sosyologlar, psikoterapistler, aile hekimleri ve bu bölümlerin öğrencileri katılabilirler. 

 

                Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenler; Psikoloji, Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

 

 

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAYICILIĞI EĞİTİM SÜRECİ NASILDIR?

Eğitimlerimizde karma (harmanlanmış ) öğrenme metotları uygulanmaktadır. Kursiyerlerimiz hem canlı eğitim hem online video eğitim hem de matbu dokümanlardan faydalanmaktadır. Kursiyerlerimiz video eğitimlerini tamamladıktan sonra canlı süpervizyon eğitimlerini vaka sunumları ile tamamlayacaklardır. Bu şekilde tam donanımlı olacak şekilde bilişsel davranışcı terapi eğitimlerini tamamlayacaklardır.

 

 

VAKA SUNUMLARI İLE BİLİŞSEL DAVRANIŞCI TERAPİ EĞİTİMİ

Vaka Sunumlarıyla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini www.omurboyuegitim.com internet adresinden ya da eğitim danışmanlarımızı arayarak hemen satın alabilirsiniz.

Vaka Sunumlarıyla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini satın aldığınızda eğitim danışmanlarımız sizleri arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi verecekler ve uzaktan eğitim panelini kullanımını anlatacaklar. Sonrasında bir sorunuz olursa eğitim danışmanlarımız hep sizlerin yanında olacak.

En İyi Vaka Sunumlarıyla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Ömür Boyu Eğitim iş birliğinde uzman eğitmenler ya da akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Yeşil perde teknolojisi ve ileri düzey canlı eğitim video oluşturma ekibimiz tarafından uzaktan eğitime sunulmuştur.

En kapsamlı Vaka Sunumlarıyla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini video eğitim, canlı eğitim, ücretsiz materyal ve dokuman desteği ile tamamlarsınız. Canlı dersler ve video eğitim derslerine katılır, sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak “üniversite onaylı bilişsel davranışçı terapi uygulayıcı sertifikasını” almaya hak kazanırsınız.

Videolar: Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Kursiyer Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yaz

Henüz Yorum Yok

EĞİTİMİMİZİ DEĞERLENDİRİN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

2,150.00 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general

Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Shopping cart