Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi

- 11%

2,450.00 

Eğitim Saati: 110 Saat
Sınav Hakkı: 5 Kez
Sertifika: E- Devletten Sorgulanabilir Anlaşmalı Üniversite Onaylı

DUYGU HANIM
0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

Eğitim Saati

110 Saat

Gönderilecek Sertifika

E- Devletten Sorgulanabilir Anlaşmalı Üniversite Onaylı

Sınav Hakkı

5 Kez

Yorum Yap

Adli Psikoloji, Uygulamalı Psikolojinin bir alt dalıdır. Son yıllarda adli psikolojiye olan ilgi artmış olup, APA nın adli psikolojiyi bir alt dal olarak kabul etmesinden itibaren bir çok üniversitede yüksek lisans düzeyinde eğitimler yapılmaya başlandı. Adli psikoloji uzmanlığı eğitimiyle kişilerin adli psikolojinin temel konularına dair var olan teorileri öğrenmeleri, bakış açılarını geliştirmeleri ve yeni stratejiler üretmeleri hedeflenmektedir.

Velayet davaları, hükümlü ve tutukluların ihtiyaçları ve rehabilitasyonları, madde bağımlılığı, Ceza infaz kurumlarındaki intihar olayları, mağdurların psikososyal ihtiyaçları, suça sürüklenen çocukların rehabilitasyonu………… gibi konular adli psikolojinin çalışma alanlarına girmektedir.

Adli Psikoloji eğitimini alıp E-Devletten onaylı sertifikanızla; Ceza infaz kurumlarında, denetimli serbestlik müdürlüklerinde, mahkemelerde bilirkişilik temel eğitiminden sonra alınan adli psikoloji sertifikasıyla, psikoterapi ve psikoeğitim hizmetlerinde görev alabilirsiniz.

Bu eğitimle, adli psikoloji eğitimindeki bu boşluğu doldurmak ve adli alanda çalışacak olan profesyonellere gerekli temel düzeyde adli psikoloji eğitiminin  verilmesi amaçlanmıştır. Bu eğitimde adli psikolojinin temelleri ile adli psikologlar nerelerde, hangi alanlarda ve hangi popülasyonla çalışır? 

Adli Psikoloji Eğitimine Kimler Katılmalıdır

Psikoloji Bölümü Mezunları, Sosyal Hizmet Bölümü Mezunları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Mezunları, Adli Alanda Çalışan/Çalışmak İsteyen Psikologlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sosyologlar, Psikolojik Danışmanlar, Öğretmenler.

İstihdam alanları

Adli psikoloji eğitimi sonrası Ceza Tevkif evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan ceza infaz kurumlarında, Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde, Aile ve Çocuk Mahkemelerinde çalışabilir, mahkemelerde bilirkişilik yapabilir, ayrıca adli popülasyona yönelik danışmanlık, psikoeğitim ve psikoterapi hizmetlerinde görev alabilirsiniz.

Eğitim İçeriği

Adli Psikoloji Uzmanlık eğitimi üniversite iş birliğinde yapılmaktadır. Eğitimler sürekli güncellenmekte ve sistem modül sayısı artmaktadır.

Adli psikoloji nedir ?

Adli psikolojinin tarihi

Adli psikoloji ile bağlantılı alanlar

İnsanın duygusal, zihinsel ve ahlaki gelişimi

Suç işleme psikolojisi, suç ve bilinç

Suçluların sınıflandırılması, suçlu profili çıkarabilmenin esasları

Yargıcın psikolojisi ve karar verme süreçleri

Sanık psikolojisi ve görüşme teknikleri

Tanık psikolojisi ve görüşme teknikleri

Mağdur psikolojisi ve görüşme teknikleri

Ceza evlerinin tarihçesi, ortam ve rehabilitasyon

Adli psikolojide etik

Eğitime Nasıl Katılabilirim

Eğitimi Sepete Ekle yaparak, satın alınız. Eğitim danışmanımız sizi hemen arayıp süreç ve işleyiş hakkında bilgilendirecektir.

 

EĞİTMENLER HAKKINDA

Yekbun OPAN

Lisans Eğitimini İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde yapmıştır. Yüksek lisans eğitimine aynı üniversitede devam etmektedir. Birçok Ruh ve Sinir Hastanesinde ve çeşitli projelerde psikolog olarak görev almıştır. Adli Psikoloji alanında çalışamalarına devam etmektedir.

Videolar: Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi

Kursiyer Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yaz

Henüz Yorum Yok

EĞİTİMİMİZİ DEĞERLENDİRİN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi
Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi

2,450.00 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general

Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Shopping cart