Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

- 22%

1,950.00 

Canlı Eğitim: Var
Eğitim Saati: 480 Saat
Sınav Hakkı: 5 Kez
Sınav Soru Sayısı: 50
Sertifika: E- Devletten Sorgulanabilir Devlet Üniversitesi Onaylı
0532 669 61 82 0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

Canlı Eğitim

Var

Eğitim Saati

480 Saat

Gönderilecek Sertifika

E- Devletten Sorgulanabilir Devlet Üniversitesi Onaylı

Sınav Hakkı

5 Kez

Sınav Soru Sayısı

50

Aile Danışmanlığı Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için “Sizi Arayalım” ya da “Buraya Tıklayarak” İletişim Formunu Doldurabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız tüm merak ettiğiniz konularda sizlere yardımcı olacaktır. İsterseniz soruların üzerindeki (+) butonuna basarak “Aile Danışmanlığı Eğitimini” incelemeye devam edebilirisiniz.

Product is rated as #6 in category Genel

Aile Danışmanlığı Eğitimi Yönetmeliği çıktığı tarihten itibaren 100’den fazla grup örgün Aile Danışmanlığı Eğitimi 10.000’den fazla öğrenciye aile danışmanlığı eğitimi ve sertifika programı gerçekleştiren kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlı özel uzaktan öğretim kursu olarak hizmet vermektedir.

Aile danışmanlığı eğitimini son 11 yıldır kapsamlı ve saha uygulamaları ile birlikte öğrencilerimize online-uzaktan eğitim sistemi ile canlı ve a-sekron video eğitim hizmeti ile vermekteyiz.

Aile danışmanlığının amacı; ailenin hayatında sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktı.

Aile üyelerinden herhangi birinin hayatındaki sorunun etkisi tüm aileyi kapsar ve çözüm sürecinde ailenin tümü belirleyici bir rol taşır. İlişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olur. Eşlerin arasındaki sorunların çocuğu etkilemesi veya çocuğun hayatındaki fiziksel, psikolojik, eğitim sorunlarının aile içi dinamikleri etkilemesi kaçılamazdır.

Ülkemizde 2000’li yıllardan itibaren toplumsal yapı değişmiş, ailelerin gelişimsel ve önleyici desteklere ihtiyaçları artmıştır. Bu aileler ile aile danışma merkezilerinde, okullarda, üniversite ve benzer kurumların psikolojik danışma merkezlerinde çalışabilecek, yetkin aile danışmanlarına ihtiyaç vardır.

Aile danışmanlığı eğitimine katılmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Aile Danışmanlığı 480 Saatlik Eğitime Kimler Katılmalı

Aile Danışmanlığı Eğitimine Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyologlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Çocuk Gelişimi Uzmanları, Hemşireler ve Tıp Mezunu doktorlar katılabilirler.

İstihdam alanları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı “Aile Danışmanlık Merkezi ” açabilirsiniz. Belediyelerin Aile Danışmanlık birimlerinde, STK’ların aile birimlerinde, Özel Aile danışmanlık merkezlerinde, psikolojik danışmanlık ofislerinde, halk eğitim merkezlerinde kurs açmakta, belediyenin bilgi evlerinde çalışabilmektesiniz.

Eğitim İçeriği

Aile danışmanlığı Eğitimimiz 300 saat teorik 120 saat uygulama ve ödevlendirme ile 60 saatlik süpervizyon eğitimiyle birlikte toplamda 480 saat sürmektedir.

Aile danışmanlığı eğitimi Türkiye’de sadece bizde 20 modül olarak anlatılmaktadır. Aile danışmanlığı eğitimi ile bir aile danışmanlık merkezi açtığınızda karşılaşacağınız birçok problemin çözümünü öğreneceksiniz. Aile danışmanlığı eğitiminde uygulama ve süper vizyon dersleriniz yoğun olarak bulunmaktadır. Aile danışmanlığı eğitiminde göreceğiniz ana modüller;

Aile Danışmanlığına Giriş ve Temel Kavramlar
Aile Danışmanlığı Kuramları
Aile Danışmanlığı Teknikleri
İlk Görüşme Teknikleri ve Becerileri
İlk Raporlama, Arşivleme ve Kullanılan Dokümanlar
Uygulama ve Süper vizyon
Aile Dizimi
Aile Danışmanlığında Sistemik Yaklaşım
Çözüm Odaklı Terapi-Imago Terapi
Oyun Terapisi
Uygulama ve Süpervizyon
Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı
Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri
Çocukla Görüşme Teknikleri
Psikolojik Test Eğitimleri
Uygulama ve Süpervizyon
Cinsel Terapi
Cinsel Terapi
MMPI-WISCR Süpervizyon
Süpervizyon Vaka Formulasyonu

:

Eğitime Nasıl Katılabilirim

Eğitimi Sepete Ekle yaparak, satın alınız. Eğitim danışmanımız sizi hemen arayıp süreç ve işleyiş hakkında bilgilendirecektir.

 

EĞİTMENLER HAKKINDA

Mehmet ULUBEY

Lisans eğitimini uludağ, yüksek lisans eğitimini selçuk üniversitesinde PDR bölümünde yapmıştır. Doktorasını klinik psikoloji üzerine yapmıştır.Aile danışmanlığı alanında 13 yıllık tecrubesi vardır.

Şengül İNAN GÜLPINAR

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Adana Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde, Doktorasını psikoloji bölümde tamamlamıştır.aile danışmanlığı alanında 10 yıllık tecrübesi vardır

Esra ULUBEY

Lisans ve yüksek lisansını selçuk üniversitesinde PDR Bölümünde yapmıştır. Ankara Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir.Aile danışmanlığı alanında 8 yıllık tecrubesi vardır.

Aygül Bahar YILMAZ

Lisans Eğitimini Mersin Üniversitesinde, Yüksek Lisans Eğitimini Konya Üniversitesinde tamamladıktan sonra Uzman Psikolojik Danışman ünvanı almıştır. Aile danışmanlığı alanında 10 yıllık tecrübesi vardır.

Derya SEYDİOĞLU

Lisans Eğitimini Selçuk Üniversitesinde yapmıştır. Klinik psikoloji üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. aile danışmanlığı alanında 10 yıllık tecrübesi vardır

Muhammet GÖKÇE

Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesinde PDR bölümünde yapmıştır. Sistemik Psikoterapi Enstitüsü ve Weinheim Enstitüsünden Aile Terapisi,Çocuk Ergen Terapisi ve Bireysel Terapi eğitimlerini almıştır.Aile Danışmanlığı alanında 15 yıllık tecrübesi vardır.

Hüseyin TAŞ

Lisans Eğitimini Gazi Üniversitesinde, Yüksek Lisansını Bülent Ecevit Üniversitesi ve Doktorasını Sakarya Üniversitesinde tamamlamıştır.Aile Danışmanlığı alanında 13 yıllık tecrübesi vardır.

Derya OĞUZ

Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapmıştır.Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Aile Hukuku alanında 10 yıllık tecrübesi vardır.

Videolar: Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

4 Değerlendirme : Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

5.0 / 5
4
0
0
0
0
Yorum Yaz
Tümünü Göster Çok Okunan En Yüksek Puan En Düşük Puan
 1. Kemal GÜNDOĞDU

  Bu eğitimi iyiki sizden almışım katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim ☺️

  Beğendim(0) Beğenmedim(0)You have already voted this
 2. halenur

  Bu eğitimi veren nerdeyse tüm kurumları araştırdım,eğitimlerini inceledim .Eğitmen kadrosunun uzmanlık alanları,bilgi birikim ve tecrübeleri benim için çok önemliydi . Tüm eğitimlerinde olduğu gibi Aile Danışmanlığı eğitimindede birçok uzmanın eğitmenliğinde bir eğitim programı hazırlanmış.Sadece eğitimi,sertifikayı almış olmak değilde eğitimden sonra aile danışmanı olma adımlarımda destekleyecek, beni bu meslege tam anlamıyla donanımlı bir şekilde hazırlayacak bir eğitim bulmuş oldum .Eğitim içeriği bu anlamda oldukça kapsamlı hazırlanmış.Eğitimden,eğitmenlerden ve bu eğitimi almamda beni en doğru şekilde yönlendiren eğitim danışmanım özge hanımdan ilgi,alaka ve verdiği güvenden dolayı teşekkür ederim.

  Beğendim(1) Beğenmedim(1)You have already voted this
 3. neslihan özmert

  Eğitim içeriği olarak diğer kurumlardan farklı olmaları tercihimde çok etkili oldu. OYun terapisinden cinsel terapiye birçok modül detaylı anlatılıyor. Canlı dersler çok keyifli geçiyor hocalar çok ilgiliydi ben çok memnun kaldım

  Beğendim(0) Beğenmedim(0)You have already voted this
 4. Hatice Çalar

  Aile danışmanlığı eğitimine katıldım çok güzel ve çok akıcı bir eğitimdi. içerik olarak da zengin bir içeriğe sahip. kendi merkezimi açacağım inşallah buradan aldığım sertifika ile açabiliyorum resmiyette de bir sıkıntı yok. ilginiz ve alakanız çok güzeldi teşekkür ederim .

  Beğendim(0) Beğenmedim(0)You have already voted this

  Değerlendirme Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat
  Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

  1,950.00 

  deneme

  Hemen Ara

  Hayat Boyu Eğitim Merkezi
  Logo
  Enable registration in settings - general

  Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

  Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

  Shopping cart