Stanford Binet Zeka Ölçeği Eğitimi Ne İşe Yarar?

Stanford Binet Zeka Ölçeği Eğitimi Ne İşe Yarar?

Stanford Binet Zeka Ölçeği Eğitimi, 2 yaşından 14 yaşına kadar çocuklarda zekayı ölçmek için kullanılan testleri yapabilme konusunda yetkinlik sağlar. Stanford Binet zeka ölçeği eğitimi ile farklı tekniklerle çocukların IQ ölçümü yapılabilir. Bu sayede zeka geriliği ya da öğrenme güçlüğü olan çocuklarda özel eğitimle aradaki fark düşürülmeye çalışılır. Zeka seviyesi yüksek çocuklarda ise seviyelerine uygun eğitim şekillerinin uygulanmasını kolaylaştırır. Stanford Binet zeka ölçeği eğitimi ne işe yarar diye merak edebilirsiniz. Bu eğitimi aldığınız zaman Stanford Binet zeka testleri uygulayıcı sertifikasına sahip olursunuz. Alacağınız Stanford Binet zeka testi uygulayıcı sertifikası ile eğitim kurumlarında, MEB’e bağlı merkezlerde ve çeşitli danışmanlık merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Eşya ve resim tanımlama, resimde benzerlik bulma, sözcük dağarcığı testi, sayı tekrarı, atasözleri ve yön bulma gibi etkinlikler ile çocukların zeka seviyelerine uygun testler yaparsınız. Stanford Binet Zeka Ölçeği Eğitimi, farklı yaş gruplarında bulunan çocukların zeka seviyelerine uygun test yapılması konusunda verilir. Stanford Binet zeka ölçeği uygulayıcı sertifika ücreti alacağınız eğitim ile kıyaslandığından oldukça düşüktür.

Stanford Binet Zeka Ölçeği Testini Kimler Uygulayabilir?

Stanford Binet zeka ölçeği testini kimler uygulayabilir diye merak edebilirsiniz.

  1. Psikoloji ve psikolojik danışmanlık mezunları
  2. Çocuk gelişimi mezunları
  3. Özel eğitim öğretmenleri
  4. Zihinsel engelliler öğretmenleri

Stanford Binet zeka ölçeği eğitimi sertifika programından yararlanabilir.

Stanford Binet zeka ölçeği sonuçları yorumlama ve bunları raporlama için eğitim almak şarttır. Hayat Boyu Eğitim Merkezi tarafından verilen Stanford Binet zeka ölçeği uygulayıcı sertifikasına sahip olmak için bu eğitimi satın alabilirsiniz.

Size verilen 100 saatlik eğitim sonrasında üniversite onaylı Stanford Binet zeka ölçeği uygulayıcı sertifikasına sahip olursunuz. Stanford Binet zeka ölçeği uygulayıcı sertifikası e Devlet üzerinden görülebilir olduğunda bu alanda yetkin olduğunuzu kanıtlamanız daha da kolaydır. Size verilen 60 günlük eğitim süresi sonunda Stanford Binet zeka ölçeği uygulayıcı sertifikası ile özel kurumlarda ve kamu kurumlarında çalışabilirsiniz Stanford Binet zeka ölçeği uygulayıcı sertifikası ücreti  düşük  fiyatlıdır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart