Bireysel Refleksoloji Eğitimi Programı

5,000.00 

Canlı Eğitim: Var
Sertifika: E-Devlette Sorgulanabilir

YAĞMUR HANIM
0532 376 02 84
DUYGU HANIM
0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

Canlı Eğitim

Var

Gönderilecek Sertifika

E-Devlette Sorgulanabilir

Category:

Bireysel Refleksoloji Eğitimi Programı hakkında detaylı bilgi almak için “Sizi Arayalım” ya daBuraya Tıklayarak İletişim Formunu Doldurabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız tüm merak ettiğiniz konularda sizlere yardımcı olacaktır. İsterseniz soruların üzerindeki (+) butonuna basarak “Klinikte Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini” incelemeye devam edebilirisiniz.

Yorum Yap

Bireysel refleksoloji eğitimi programı temel seviye refleksolojiyi ya da temel bir klinik konu üzere belirlenen özel bir müfredat çerçevesinde uygulanan refleksoloji eğitim programıdır.

Program ağırlıklı olarak tez araştırması konusu olarak refleksoloji seçen hemşireler ,özel eğitimciler ,fizyoterapistler ile ağır yatalak hastası olan hasta yakınlarına uygulanır..

Bu amaçla istenilen konu ile ilgili var olan eğitim müfredatı öğrenciye sunulur.Refleksoloji uygulamaları tamamen belli bir konuya focuslanılmasını sağlar.Bu tarz programlar daha ziyade uygulama ve pratik programları kapsamakta.Ve dijital eğitim datası verilerek akabinde bireysel birebir özel uygulama dersleri ile güçlendirilmektedir.

Program sırasında eğitim amaçlı çekilen videolar öğrenciye teslim edilebilmektedir.

Bireysel Refleksoloji Eğitimi Programı Eğitimine Kimler Katılmalıdır

İstihdam alanları

Eğitim İçeriği

Refleksoloji tanımı, tarihçesi ve önemi
Refleksolojinin etki mekanizmalarıyla ilgili teoriler
Refleksolojide endikasyon ve kontrendikasyonlar
Refleksoloji uygulama teknikleri
Refleksolojinin terapötik etkileri
Refleksolojinin hastalıkların tedavisinde destekleyici etkileri.
Refleksoloji haritalarını yorumlama
Vücut sistemlerinin yansıma noktaları
Dünyada refleksoloji uygulamalarının yeri
Sempatik ve Parasempatik sistem regülasyonu ve hastalıklar üzerindeki etkileri
Refleksolojinin kanıta dayalı uygulama alanları
Refleksoloji uygulama alanları ve ilgili uygulama noktaları
Refleksoloji şablonları
Vücut Sistemlerinin uygulama noktaları
Refleksoloji uygulama teknikleri
Refleksoloji sırasında gelişen fizyolojik, psikolojik değişiklikler
Refleksolojide Sempatik ve Parasempatik Sistemin hastalıklar üzerindeki etkisi çalışma bölgeleri
İmmün sistem ve refleksolojik yaklaşım
Genel kas- iskelet sistemi ağrılarına refleksolojik yaklaşım

Nöro-psikiyatrik rahatsızlıklara refleksolojik yaklaşım
Sindirim sistemi hastalıklarında refleksolojik yaklaşımı
Onkoloji ve refleksolojik yaklaşım
Refleksolojinin kanıta dayalı uygulama alanları

Eğitime Nasıl Katılabilirim

Eğitimi Sepete Ekle yaparak, satın alınız. Eğitim danışmanımız sizi hemen arayıp süreç ve işleyiş hakkında bilgilendirecektir.

 

EĞİTMENLER HAKKINDA

 

Eğitmenlerimiz

Klinik refleksolojinin uygulamalarının Türkiye’de başlamasına ve tanınmasına öncülük eden Halil Tabur; refleksolojide sempatik parasempatik sistem kuramı kurucularındandır. Refleksoloji çalışmalarına 2002 yılında İzmirde Esat Başaran ile bir özel eğitim ve rahabilitasyon merkezinde başlayıp yine Esat Başaran ile Türkiye’nin ilk klinik refleksoloji merkezini 2003 yılında İzmir’de açmıştır.

Refleksoloji ile ilgili temel eğitimleri ABD’de Dr. Kevin KUNZ ve Dr. Kent OZMAN dan almıştır. Brussels Capital University refleksoloji diploma programını bitirmiştir. 2006 yılında Atatürk Üniversitesi fizyoloji anabilimdalı başkanı Prof. Dr. Şenol DANE’nin  nörofizyoloji / psikolofizyoloji  ve refleksoloji, nörofizyoloji  eğitimlerine  katılıp  bu  alanlarda  sertifikalar  almıştır.
Halil Tabur İstanbul Haydarpaşa Lisesi mezunudur. On dokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Lisans Bölümünü 1997 yılında tamamlayarak psikolog ünvanını almıştır. Kırıkkale Üniversitesi aile danışmanlığı ile Harran Üniversitesi aile ve öğrenci koçluğu eğitimlerini tamamlayan Halil Tabur; Brussels Capital University Klinik Psikoloji Master programını başarıyla bitirmiştir.Halil Tabur halen, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisans bölümü öğrencisidir. Refleksoloji ve psikoloji ile ilgili yayınlanmış dört kitabı vardır.

Halil Tabur İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü personellerinin( tıp doktoru,fizyoterapist,psikolog,v.b) refleksoloji eğitimlerini dönem dönem vererek İl sağlık Müdüründen teşekkür plaketi almıştır. Kamu hastaneleri gebe eğitimcisi ebe ve hemşirelerinin refleksoloji eğitimlerini vermiştir. Birçok kamu ve özel hastane personelinin refleksoloji eğitimlerini organize etmiş ve sağlık personeline refleksoloji eğitimi vermiştir.

Yaklaşık 15 yıldır yurtiçi ve yurtdışında 200’e yakın eğitim programı düzenlemiş 2000 civarında refleksoloji uzmanı yetiştirmiştir. Ulusal ve uluslararası hemşirelik ve refleksoloji kongrelerinde konuşmacı olmuş refleksoloji ile ilgili  birçok  ulusal televizyon programına konuk olarak refleksoloji ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmiştir.

 

 

Kursiyer Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yaz

Henüz Yorum Yok

EĞİTİMİMİZİ DEĞERLENDİRİN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bireysel Refleksoloji Eğitimi Programı
Bireysel Refleksoloji Eğitimi Programı

5,000.00 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general

Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Shopping cart