M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası


DUYGU HANIM
0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir.

Yorum Yap

Öğretmenlere Müjde!

Akıl Zeka Eğitimi Alarak Egzersiz Açabilir, Ek Gelir Kazanabilirsiniz. Detaylar Aşağıda:

Akıl Zeka Eğitimini Üniversite Onaylı veya MEB Onaylı Alarak Egzersiz Sınıfı Açabilir ve Ek Gelir Elde Edebilirsiniz. Alacağınız Eğitim ve Sertifika MEB ve Özel Kurumlarda Geçerlidir. İşte Bu Eğitimi Alabilecek Kişiler Listesi:

 • Sınıf Öğretmenleri
 • Matematik Öğretmenleri
 • Türkçe Öğretmenleri
 • Anne Babalar
 • Diğer Branşlara Sahip Tüm Öğretmenler

ve ALANA İLGİ DUYAN HERKES bu eğitimi alabilir!

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitiminin Amacı:

Meraklı Zihinler ve Eğitim Tutkunları,

Çocukların ve yetişkinlerin zihinsel kapasitelerini geliştirmek, problem çözme becerilerini artırmak ve yaratıcılıklarını desteklemek için harika bir araç olan Akıl Zeka Oyunları, eğitim dünyasında oldukça önemli bir yer edinmiştir. İşte bu önemli alanda uzmanlaşmak ve Akıl Zeka Oyunları Eğitici olmak isteyen sizlere özel bir fırsat sunuyoruz: “Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi!”

Akıl Zeka Oyunları, çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli ve etkili bir öğrenme yöntemidir. Bu oyunlar, katılımcıların zihinsel yeteneklerini geliştirmeye, stratejik düşünmeye ve mantıksal problemleri çözmeye yönlendirir. Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi, bu değerli aracı etkili bir şekilde öğretmeyi ve uygulamayı hedefleyen eğitimcilere özel olarak tasarlanmıştır.


Eğitim Programımızın Öne Çıkan Özellikleri:

Eğitim Programımızın Öne Çıkan Özellikleri:

Zihin Oyunları ve Aktiviteler: Programımız, çeşitli Akıl Zeka Oyunları ve etkinliklerin kapsamlı bir koleksiyonunu sunar. Katılımcılar, bu oyunları öğrenirken, kendi zihinlerini nasıl geliştirebileceklerini keşfedecekler.

Eğitici Becerileri: Eğitimimiz, katılımcıları etkili bir Akıl Zeka Oyunları Eğitici olmak için gerekli becerilerle donatmayı amaçlar. Eğitici becerileri, etkili iletişim, katılımcıları motive etme, oyunları yönetme ve geribildirim sağlama gibi önemli alanları içerir.

Oyun Tabanlı Öğrenme: Eğitimimiz, oyun tabanlı öğrenmeyi vurgular. Katılımcılar, zihin oyunları ve etkinlikler aracılığıyla kendileri de eğlenerek, öğrenmenin ne kadar etkili bir yöntem olduğunu deneyimleyecekler.

Uygulamalı Eğitim: Programımız, katılımcıların öğrendiklerini uygulamaları için fırsatlar sunar. Zihin oyunları ve etkinliklerin pratik uygulamalarını yaparak, katılımcılar etkili bir şekilde eğitici becerilerini geliştirirler.

Eğitici Sertifikasyon: Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara, uluslararası geçerliliği olan bir “Akıl Zeka Oyunları Eğitici Sertifikası” verilir. Bu sertifika, katılımcıların Akıl Zeka Oyunları Eğitici olarak uzmanlık düzeylerini gösterir.

Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi, eğitim dünyasına değer katan tüm eğitmen ve eğitim tutkunları için eşsiz bir fırsattır. Siz de Akıl Zeka Oyunları’nı öğretme ve öğrencilerinizin zihinsel kapasitelerini geliştirme yolunda adım atmak istiyorsanız, bu eğitim programına katılmanızı dört gözle bekliyoruz.


Akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi içeriğinde;

 • Akıl oyunları,
 • İşlem oyunları,
 • Strateji oyunları,
 • Su doku ve turevleri,
 • Karma akıl ve zeka oyunları,
 •  Sözcük ve mantık oyunları,
 •  Mekanık oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.

Akıl ve zeka oyunları sertifikanızı aldıktan sonra;

Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.

 •  İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
 •  6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç  Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
 •  Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.
 •  Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
 •  Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
 •  Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
 •  Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KURULUNCA KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13,09,2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR.

Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyonhafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir.

Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada  akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.

Eğitimlerde zeka ve akıl oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

Akıl ve zeka oyunları eğitimi okullarda egzersiz olarak nasıl açılır?

MEB’de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz. Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin akıl zeka oyunları, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi.

Müfredata böyle bir dersi koymak ya da materyalleri temin etmek, dersin amacına uygun işlenebilmesi için yeterli olmayacaktır. Akıl ve Zeka oyunları dersinde kullanılabilecek onlarca materyalin hangi zaman dilimlerinde ne kadar süreyle hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanılacağı konusunda öğretmenlerin eğitilmesi zaruridir. KARİYER AKADEMİ ADANA ‘nın alanında uzman, sertifikasyon sahibi uzman Öğretmenleri kanalıyla düzenleyeceği SERTİFİKALI “Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmeni” kursları alandaki ihtiyaca cevap verecektir. Sertifikalı bu eğitimlerin sonucunda öğretmenlerimiz zeka ve akıl oyunları konusunda uzmanlaşacak ve öğrencilerin dersten en üst düzeyde istifade edebilmesi konusunda profesyonel çalışma yürütebilecektir.

Akıl ve Zeka Oyunları dersinin uzun vadede çocukların diğer derslerine de olumlu manada ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. Akıl ve zeka oyunları dersi iyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlenebildiği takdirde bu akıl ve zeka oyunları dersi sayesinde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz.

Zeka oyunları Eğitici Eğitimi Akıl Zeka Oyunları egzersizi örnek eğitim dışı egzersiz planı için tıklayınız.

MEB'de Egzersiz Açılabilir mi ?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca açılan sertifika programlarına katılan Zeka oyunları eğitici eğitimi (Üniversite Onaylı Sertifika Veriyoruz), yada ulusal veya uluslar arası spor müsabakalarında sporcu, hakem, antrenör olarak katıldıklarını belgeleyen diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir. Tarafımızdan verilen Devlet Üniversitesi onaylı sertifika ile egzersiz açabilirsiniz.

Zeka oyunları eğitici eğitimi Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği ve Yaratıcı Drama Eğitimi ile ilgili başvurunuzu yapın, kursu nasıl açacağınız ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Egzersiz: Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için yapılan eğitim faaliyetlerinin tamamına denir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitim İçeriği Nedir ?

 • Akıl oyunları,
 • İşlem oyunları,
 • Strateji oyunları,
 • Su doku ve turevleri,
 • Karma akıl ve zeka oyunları,
 •  Sözcük ve mantık oyunları,
 •  Mekanık oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.


Videolar: M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası

Photos: M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası

Kursiyer Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yaz

Henüz Yorum Yok

EĞİTİMİMİZİ DEĞERLENDİRİN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası
M.E.B. Onaylı Akıl-Zeka Oyunları Sertifikası
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general

Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Shopping cart