Beslenme Koçluğu Eğitimi Uzaktan Eğitim

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

İlk olarak beslenme koçluğu nedir onu anlatarak başlamak daha iyi olacaktır. Sağlıklı yaşam yaşamak isteyen kişilerin doğru bir şekilde beslenebilmek için yardım aldığı bir süreçtir. Beslenme koçluğu hizmeti alan kişiler keyif ve lezzetten daha çok sağlıklı bir yaşam hedefi kurarak yaşamaktadırlar ve bu sayede kişisel gelişim ve performans bazında kendilerini daha da ileri seviyeye taşındı beslenme ilkeleri enerji ihtiyacı ve günlük kalori ve enerji hesaplamaları gibi bilgi ve beceriye sahip kişilere beslenme koşulları denmektedir. Peki kimler beslenme koçu olabilir derseniz şöyle sıralayabiliriz: Doktorlar, psikologlar, sağlıklı beslenme, koçluğunu meslek edinmek isteyenler, çocuk gelişim uzmanları, hemşireler, diyetisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları ve hayatını daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir yaşamak isteyen kişiler bu eğitime katılabilir ve eğitim sonucu da ise sertifika sahibi olabilmektedir. Sertifika alabilmek için eğitim programları sonunda kurumların sizleri hazırlamış olduğu sınavdan da geçerli puanı almanız gerekmektedir. Bu sayede sertifika sahibi olabilir ve sertifika bazlı çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Beslenme koçluğu ile beslenme koçluğu alanında çalışmak isteyen kişilerin bu alana ilgi beslemeden ve eğitim almadan önce beslenme Koçu ne iş yapar sorusunu cevaplamaları gerekmektedir. Bu sorunun cevabı ise mesleki olarak kazanımları yerine getiren kişiler beslenme koçu olarak özel okullarda, özel hastanelerde, özel spor merkezlerinde, diyet merkezlerine, Koçluk merkezlerinde, sağlık kabinlerinde ve sağlıklı beslenme alanında faaliyet gösteren kurumlarda çalışabilmektedirler. Yani iş olanağı diğer mesleklere göre hem spor hem de sağlık bazında bulunmaktadır ve bu yüzden bu alanın oldukça fazla tercih edilmesinin sebebi de budur.

 

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası Eğitim İçeriği Nasıldır ?

Beslenme koçluğu ile ilgili kazanımları merak eden kişilerin cevap araması gereken soru ise beslenme koçluğu eğitim sertifikası eğitim içeriği nasıldır sorusudur. Bu soruya cevap olarak ise genel bulunsa dahi bazı değişikliklerin yanı sıra şöyle temel eğitim içeriğini sayabiliriz Bu temel eğitim içerikleri Koçluk kavramı profesyonel koçluğu, beslenme koçluğu, beslenme sorunları , metabolizma Koçluk becerileri, iletişim süreci, ön planlama, sağlıklı yaşam ve besinler enerji hesaplayabilmek, enerji ihtiyaçları, beslenmenin ilkeleri, iletişim ağları, iletişim boyutları, temel iletişim süreci, iletişim süreci gibi eğitim içeriklere beslenme koçu eğitimi programlarının içinde bulunmaktadır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart