Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi ve Sertifika Programı

MEB Onaylı Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Nedir ?

MEB onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifikası nedir sorusunun cevabı hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika programları ile beraber kendi okuma hızınızı nasıl iyi bir şekilde arttıracağınızı öğrenirken hem de bunun eğitmen olarak nasıl yapılacağını da öğrenmiş olursunuz. Hayatınızın her alanı içerisinde okuma hızınızı bazı çalışmalar ve egzersizler ile beraber ilerletmeniz mümkündür. Herkes normal okuma hızının üstünde daha hızlı okuyarak zamandan da kar edebilmektedir. Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programı çalışan ya da çalışmayı hedefleyen kişilere eğitmenleri mi yeni bir mesleğe adım atmak isteyen kişilere yönelik hazırlanmış bir sertifika programıdır. Bu programa öğretmenler, özel ders verenler, yeni mezun öğretmenlere hızlı okuma eğitmenliği yapmak isteyenler, eğitim sektöründe çalışmak isteyenler ve okuma hızını arttırmak isteyen herkes katılabilmektedir ve eğitim sonucu sertifika sahibi olabilmektedir.

 

Hızlı Okuma Sertifikası Uzaktan Eğitim Sertifikası Geçerli Midir ?

Hızlı okuma sertifikası uzaktan eğitim sertifikası geçerli midir sorusuna verilecek cevap rahatlıkla evettir. Yani uzaktan eğitim ile aldığınız hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifikası geçerlidir. Eğitim örgün alınsa dahi veya online alınsa dahi kurumlara göre de olsa dahi herhangi bir değişiklik bulundurmadan geçerliliğini korumaktadır. Sertifikanız üniversite onaylı bir halde üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almadan size verilmektedir. Yani sertifikanız için eğitim türünün herhangi bir önemi bulunmamaktadır. İki eğitim şekli ile bitirseniz sonucunda almış olacağınız sertifika hızlı okuma eğitmenliği sertifikasıdır. Yani iki türde de eğitim sonucu almış olduğunuz sertifika aynı özelliklere sahiptir.

 

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası Üniversite Onaylı Eğitim İçeriği Nedir ?

Hızlı okuma eğitmen eğitimi almak isteyen kişilerin karşısına çıkan ve bu alanda merak duyan kişiler için önemli bir soru olan hızlı okuma eğitimi sertifikası üniversite onaylı eğitim içeriği nedir sorusu altında eğitim içeriklerinin bazılarını sayabiliriz. Bu eğitim içerikleri hızlı okuma nedir, Hızlı okumanın tarihçesi, göz egzersizleri, okuma önerileri, okumada yeni uygulamalar, Hızlı okumanın faydaları, hızlı okuma, hikaye paylaşımı, Grup okuma uygulaması, kitap alıştırmaları, hızlı okuma için ortamın hazırlanması, okumayı engelleyen frenler, göz ve beyin arasındaki bağlantı, klasik ve hızlı okuma arasındaki fark, aktif görme alanı genişletme, satır boyu görme uygulaması, odaklı blok okuma uygulaması silinerek blok okuma uygulaması silinmeden blok okuma, uygulaması kitap alıştırmaları, ileri okuma teknikleri nelerdir, kötü okuyucu ile iyi okuyucu arasındaki fark, aktif görme alanı genişletme, göz kaslarını genişletme uygulaması, klasik ve hızlı okuma arasındaki fark gibi eğitim içerikleri bulunmaktadır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart