Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programı

Resim Analizi Eğitimi Sertifika Programı

Çocuk Resimleri Analizi Eğitim programı, çocukların çizdiği resimlerden yola çıkarak çıkarımda bulunulması için verilir. Çocukların yaptıklarını anlamlandırmak ve ruh dünyaları hakkında bilgi sahibi olmak için resim analizi kullanılır.

Çocuklarda akıl ve ruh sağlığı tespit şekli yetişkinlerden farklıdır. Çocuklar güven duymadan kendilerini ifade etmezler. Karşılarındaki ile konuşmaz ve şeffaf olmazlar. Ebeveynlerine bile kendilerini anlatırken zorlanırlar. İfade ve hissettiklerini anlatma yeteneği zaman içinde şekillenir. Eğlenirken ya da vakit geçirmek için çizdiği resimlerden yola çıkmak neler yaşadıklarını anlamanızı kolaylaştırır. Psikolog, pedagog, aile danışmanı, psikolojik danışman resim analizi eğitimi alabilir. Bu sayede ruhsal problemlerin saptanması ve çözümü kolaylaşır.

 

Resim Analizi Sertifikası Nerede Kullanılır ?

Resim analizi eğitimi sonunda verilen resim analizi sertifikasıdır. Resim analizi sertifikası ne işe yarar konusunda merak ettikleriniz olabilir. Resim analizi sertifikası çalıştığınız alanda bilginizi artırır. Pedagog ve psikologlar resim analizi sertifikası ile resim analizini seanslarında kullanabilir. Resim analizi sertifikası akıl ve ruh sağlığı uzmanlarının çalıştığı kurumlarda işine yarar;

  • Psikiyatri merkezi
  • Akıl ve ruh sağlığı merkezi
  • Aile danışma merkezi
  • Ruh sağlığı klinikleri

Ruh sağlığı uzmanları dışında eğitimciler de çocuk resimleri analizi eğitimi alabilir.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitim Programı

Çocuk resimleri analizi eğitim sertifikası, çocukların yaptığı resimlerde çizgilerin ve şekillerin anlamını öğretmek için verilir. Kişilerin ve objelerin boyutu, rengi, birbirlerine olan mesafesi çocuğun iç dünyasını anlatır. Çocukla konuşarak bile bu kadar bilgiye sahip olmanız mümkün değildir.

Çocuk resimleri analizi eğitimi, psikolojik problemleri olan çocukların sorunlarına çözüm bulmak için kullanılır. Aile içinde ve okulda hangi tür istismara, şiddete maruz kaldığı anlaşılabilir. Çocuk resimleri analizi eğitimi alarak onları korumak için yol bulursunuz. Yaşadıklarını fark edip müdahale edebilirsiniz.

Resim Analizi Sertifikası

Resim analizi sertifikası alanlar çalıştıkları kurumlarda resim analizi eğitimi kullanabilir. Okullarda, özel eğitim kurumlarında resim analizi sertifikası ile öğrencilerinize destek verebilirsiniz. Psikolojik sorunlarının ne olduğunu anlayabilirsiniz. Öğretmenler ve sosyal hizmet uzmanları da resim analizi sertifikası almalıdır. Böylece işlerini daha iyi yapıp, kariyerlerinde başarılı olabileceklerdir.

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart