Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Nedir? Öğrencilerin kariyer hayatını şekillendirmek ve akademik kariyer planlaması yapmak için öğrenci koçuna ihtiyaç duyulur. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı, öğrencilerin akademik kariyerinde dönüm noktası olabilir. Yanlış alan ve ders tercihleri daha başarılı olmanızı engelleyebilir. O yüzden yönlendirmeler ve çeşitli motivasyonlarla öğrenci koçu ve eğitim danışmanı yardımı alınır. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı şunların gerçekleşmesini sağlar;

  • Öğrencilerin motivasyonunu diri tutmak
  • Ders çalışma yöntemlerini kavratmak
  • Özgüveni yükseltmek
  • Hedef belirleme ve hedefe doğru ilerleme yeteneğini geliştirmek
  • Psikolojik destek sağlamak

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı nedir sorusu son yıllarda çok fazla sorulur. Gelir sağlamak ve eğitim danışmanı olmak isteyenler bu alana yönelir. İş değişikliği, kariyer planlaması yapacaklar öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığının ne olduğunu merak eder. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimleri almak sizi geliştirecektir. Eğitim sektöründe çalışıyorsanız bu işi profesyonel olarak yapmanız gerekebilir. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alarak sınava hazırlananlara yardımcı olursunuz.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası uzaktan eğitimle alınabilir. Online öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi de yüz yüze ders işlenmesinden farksızdır. Ders içeriklerinden uygulama eğitimlerine kadar hepsi videolarla anlatılır. En büyük avantajı ise öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası çalışırken de alınabilir.

Profesyonel öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası almak için çeşitli ders saatleri ayarlamıştır. Seçeceğiniz sertifika programına göre ödeyeceğiniz ücret de değişir. Öncesinde eğitim merkezini arayarak çok talep edilen eğitimleri öğrenebilirsiniz. Az ücret ödeyip fazla ders alabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası ne işe yarar konusunda merak ettikleriniz olabilir. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası sayesinde;

  • Özel kurumlarda öğrenci koçu ve eğitim danışmanı olursunuz.
  • Eğitim merkezlerinde rehberlik hizmeti verirsiniz.
  • Bireysel olarak öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı yaparsınız.
  • Etüt merkezlerinde rehberlik yapabilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart