Online Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır ?

Satranç Eğitmenliği

Akıl zeka oyunları kadar satranç eğitmenliği eğitimi alacakların sayısı da fazladır. Satranç eğitmenliği sertifikası ile satranç öğretmeni ve satranç eğitmeni olursunuz. Taşların hamleleri, satranç stratejileri, vezir gambiti, Sicilya savunması vb. gibi dersler satrancı başkalarına öğretmenizi kolaylaştırır.

  • Halk eğitim merkezi
  • Belediyeye bağlı eğitim kurumları
  • Özel okullar ve devlet okulları
  • Akıl ve zeka kulüpleri
  • Okul öncesi eğitimi desteği veren kurumlar

Başlıca satranç eğitmenliği yapacağınız yerler arasındadır. Kurumlara gitmek yerine her ortamda da satranç eğitmenliği yaparsınız. MEB egzersiz eğitim paketi içerisinde satranç eğitmenliği de yer alır. Öğretmenin mesleğinde başarılı olması, çocukları yetiştirmesi ve çocukların zekasını geliştirmesi eğitimin başka yönüdür. Hafta içi boş saatiniz yoksa ve akşamları eve geç geliyorsanız bile satranç eğitmenliği eğitimi almak zor değil. Hafta sonu veya hafta içi her zaman online derslere giriş yaparsınız. Sertifika sınavı da online yapıldığından bulunduğunuz yerde internetinizin olması eğitim için yeterlidir.

Satranç Eğitmeni Olma Şartları

Satranç eğitmeni olma şartları neredeyse yoktur. Okuryazar olmak satranç eğitmeni olma şartları içinde sayılsa da lisans mezunu olmanız gerekmez. Satranç eğitmenliği eğitimi alanların sayısı fazla olduğundan egzersiz açmak ve seçmeli derse girmek için eğitim fakültesinden mezun olmalısınız. Bunun dışında satranç eğitmeni olma şartı yoktur. Eğitimler sonunda satranç eğitmenliği sertifikası alıp MEB’e egzersiz açmak için başvuruda bulunun.

En İyi Satranç Eğitmenlik Eğitimi

En iyi satranç eğitmenlik eğitimi alacaklar kurs merkezlerini değerlendirirken bazı kriterlere dikkat etmelidir. En iyi satranç eğitmenliği eğitimi özellikleri;

  • Ders süresi fazla ve uygulama içerikleri yoğun olmalı
  • Uluslar arası akreditasyonlu satranç eğitmenliği sertifikası vermeli
  • Ömür boyu geçerli sertifika olmalı
  • Uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitimi arasında fark olmamalı
  • e-devlet görünürlüğü olan satranç eğitmenliği sertifikası vermeli

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır araştırmasına girmenize gerek yoktur. Yaşam Boyu Eğitim en iyi satranç eğitmenliği eğitimi verir. Oturduğunuz yerden canlı derslere katılarak satranç eğitmenliği sertifikası alırsınız.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart