Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Eğitimi Ne İşe Yarar?

Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Eğitimi Ne İşe Yarar?

Oyun terapisi, çocukların kendini ifade edebilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Oyun terapisinde çocukların duygularının dış dünyaya vurumu sağlanmaya çalışılır. Oyun terapisi sayesinde olumsuz durumlara maruz kalmış çocukların iç dünyasının dışa vurumu sağlanabilir. Günümüzde pedagojik açıdan çalışılacak çok sayıda kurum vardır. Bu kurumlarda çalışabilmek için öncesinde bazı eğitimleri almanız gerekir. Oyun terapisi uygulayıcı sertifika eğitimi ne işe yarar diye düşünebilirsiniz. Oyun terapisi uygulayıcısı sertifikası ile oyun terapisti olabilirsiniz. Bu alanda danışmanlık sağlayabilir, farklı kurumlarda çocuklarla iletişim kurmak için çalışabilirsiniz. Adli makamlarda, sosyal hizmetlerde ve diğer resmi kurumlarda çocukların ruhsal ve bedensel bütünlüğünü korumak için oyun terapisi almış kişilere ihtiyaç vardır. Çocuğun üstün yararının söz konusu olduğu durumlarda oyun terapisi yöntemi ile çocuğun iç dünyası dışa vurulur.

  1. Psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler
  2. Aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları,
  3. Tıp ve hemşirelik bölümü mezunları
  4. Okul öncesi ve anaokulu öğretmenleri

Oyun terapisi eğitimi alarak oyuncaklarla çocukların duygu dünyasının anlaşılmasına yardımcı olur.

Oyun Terapisi Uygulayıcısı Sertifikası Ücreti Ne Kadar?

Oyun terapisi özellikle çocukların gerçek hayatta yaşadıklarının hikayeleştirilerek ya da oyun kurularak anlatılmasına imkan sağlar. Oyun terapisi uygulayıcısı sertifikası bu alanda yetkinlik kazandırmak için verilir. Oyun terapisi eğitimi alanında deneyimli kişiler tarafından verilmelidir. Eğitim sonunda alacağınız devlet üniversitesi onaylı oyun terapisi uygulayıcısı sertifikası ile iş başvurusu yapabilirsiniz. Anaokulları, eğitim merkezleri ve Bakanlık bünyesinde oyun terapisti olarak çalışabilirsiniz. Oyun terapisi uygulayıcısı sertifikası, eğitiminizin birçok kurum tarafından kabul görmesi için gereklidir. Eğitim sonunda verilen sertifikanın üniversite onaylı olması avantaj sağlar. E devlet sistemi üzerinden görülebilen oyun terapisi uygulayıcısı sertifika ücreti düşüktür. Aldığınız eğitim sonucu yapacağınız oyun terapisi seansları size bu ücreti kısa sürede kazandırır.

Oyun terapisi uygulayıcı sertifika eğitimi nereden alınır diye düşünmekte haklısınız. Her eğitimin kalitesi aynı olmadığından Hayat Boyu Eğitim Merkezi’ni seçebilirsiniz. Oyun terapisi eğitimi konusunda oldukça nitelikli eğitim programları vardır. Eğitim sonunda gireceğiniz sınav sayesinde üniversite onaylı oyun terapisi uygulayıcı sertifikasına sahip olursunuz.

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart