Online İmago Terapi Sertifikası Kursu Nedir ?

İmago terapi eğitimi adına oldukça sık bir şekilde sorulan bir soru olan imago terapi sertifikası kursu nedir sorusu sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişiler imago terapi eğitimi hakkında ve sertifikası hakkında bilgiler edilmekte ve bu bilgiler doğrultusunda imago terapi eğitimi hakkında donanım sahibi olmaktadır. İmago bir çift psikoterapi tekniğinden oluşmaktadır: İlişki problemleri yaşayan çiftlerin asıl problemlerinin ise ebeveyn ilişkilerinin bilinç dışı olarak bugüne ya yansıması olduğu düşünülmektedir. Eş seçiminde tıpkı ebeveynlerimiz gibi birilerini seçmektedir. Bilinç dışımız için tanıdık olan tek figür ise ebeveynlerimizdir bundan dolayıdır ki ebeveynlerimiz ile gizli kalmış bütün iç çatışmaları eş ile olan ilişki içerisinde gün yüzüne çıkar. Sanki evlilik ile birlikte durum evliliği ele geçirir ilişkiler içerisinde ortaya çıkan güç savaşı bu yaraların su yüzüne çıkmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Önemli ve uzun ilişkiler içerisinde ortaya çıkan bu durumda çocuk yaralarını iyileştirmek ve bunlar ile başa çıkacak yollar öğrenilebilmektedir. Çiftlerin ilişkileri içerisinde tıkandığı nota ise burasıdır, ilişkileri sağlıklı bir şekilde ilerleyemez çünkü birçok çift sorunla başa çıkabilecek bilgi ve beceriye sahip değildir. İmago çift terapisi eğitimi ile beraber duygusal yaralar bir ilişki içerisinde oluşturulan ancak bir ilişki içerisinde çözülebileceği düşünülmektedir bu yaralar yarayı açan kişiler tarafından veya onun benzeri kopyaları tarafından da iyileştirilebilmektedir. Bu durumda bizleri ya anne veya babanıza benzeyen eşler seçmeye gitmektedir. Seçilen eşler ise içimizdeki acı ve anılara harekete geçirerek onlar ile tekrar karşılaşmanızı sağlar bu durum tamamen bilinç dışı yapılan bir seçim türüdür.

 

E Devlet Onaylı İmago Terapi Sertifikası Kimler Alabilir  ?

E devlet onaylı İmago terapi sertifikası kimler alabilir? İmago çift terapisi eğitimi kimler alabiliyor diye merak etmeniz normal bir durumdur çünkü imago terapi eğitimi almadan önce kişilerin sıkça sorduğu bir sorudur peki kimler imago terapi eğitimi alabilir şu şekilde sıralayalım: Psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, psikiyatrlar, bu alan içerisinde danışmanlık verebilecek kişiler imago terapi eğitimi alabilmektedir.

 

İmago Terapi Sertifikasını Online Nasıl Alınır ?

Imago terapi sertifikasını online nasıl alınır imago terapi sertifikasını nasıl online bir şekilde alındığını şu şekilde açıklayalım: Kayıt işlemleri tamamlanmış olan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifrelere sms mail yoluyla gönderilir kullanıcı adı ile şifreniz ile beraber uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır eğitim videoları ders dokümanları ve sınavınız sistem içinde karşınıza yüklü halde gelir eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yaparak dersleri izleyebilirsiniz eğitim süresi dolmadan en geç bir gün önceden online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart