Masal Terapisi Eğitimi Online Programı

Masal Terapisi Eğitimi Nedir ?

Masal terapisi eğitimi nedir masal terapisi çocuklar adına terapötik amaç için kullanılan çocuk masallarıyla gerçekleştirilen bir terapi biçimidir. Seçilmiş olan masalların çocukların ruh sağlığı gelişimini destekleyici ve tamamlayıcı unsurlar sahibi bir altyapıya sahip olması gerekmektedir. Diğer oyun terapisi teknikleri ile birlikte kullanıldığı vakit daha etkin sonuçlar elde edilmektedir ve masal terapisi sertifika sağlayan kişiler masal terapisinin diğer psikolojik tekniklerin işe yaramadığı zamanlarda yardımcı olacağını ve eğitim davranış düzeltme yetiştirme ve karakterlerinin gelişimi problemlerin kaynağını bulmak adına çocuk masallarının kaynaklarını ve içeriğini kullanan bir psikoloji yönü olduğunu öğrenmektedir. Masal terapisi eğitimi alan kişiler masal terapisinin tekniklerini öğrenmektedir. Masalın dünyasına girer ve çocuklar adına masalın önemini kavrar kendisine saygısı olan farkındalık bilinci içerisinde olan çocukların yetişmesine katkı sağlar bunlarla beraber öğrenilen yöntem ve teknikler ile çocukların psikolojik travma tik davranışsal bozuklukları gibi durumlarda masal ile fayda sağlamayı öğrenirler.

 

Masal Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Kimler Alabilir ?

Masal terapisi uygulayıcı eğitimi kimler alabilir masal terapisi eğitimi almak için cevap verilmesi gereken bir sorudur çünkü bu alan içerisinde olup olmadığınıza göre masal terapisi eğitimi alıp almayacağınızı şekillendirebilirsiniz. Peki masal terapisi eğitimi kimler alabilir şu şekilde sıralayalım: Doktorlar, psikologlar, sağlıkçılar, pedagoglar, aile danışmanları, psikiyatristler, sınıf öğretmenleri, özel eğitim uzmanları, rehber öğretmenler, okul öncesi mezunları, çocuk gelişim uzmanları, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, kreşte çalışan kişiler ve bu bölümlerde eğitim gören öğrenciler ve bu masal terapisi alanına ilgi duyan ebeveynler masal terapisi eğitimine katılarak eğitim alabilir ve sertifika sahibi olabilir.

 

Masal Terapisi Eğitimi Ne İşe Yarar ?

Masal terapisi eğitimi ne işe yarar masal terapisi eğitimi almış kişiler eğer mesleki yeterliliği yerine getirebiliyor ise şu yerlerde istihdam sağlayabilirler. Kreşlerde, anaokullarında, hastanelerde, eğitim kurumlarında, aile danışma merkezlerinde, psikiyatri merkezlerinde, okul öncesi eğitim kurumlarında, psikolojik danışmanlık merkezinde, eğitimin getirdiği kazanım ve yeterliliklere ve etik değerlere uygun bir biçimde bu kurumlarda ve merkezlerde çalışabilirsiniz. Yani masal terapisi eğitimine sahibi olan kişiler sertifika sahibi olduktan sonra mesleki yeterliliği sağladıkları takdirde oldukça fazla bir iş alanı ile karşı karşıya kalmaktadır. Yani kendinizi bu alanda geliştirdiğiniz takdirde iş bulma olasılığınız giderek artmaktadır yani masal terapisi oldukça işe yarar bir sertifikadır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart