Aile Danışmanı Olmak

aile danışmanı olmak

Aile Danışmanı Kimdir ?

Aile danışmanı günümüzde toplumun bir yarası haline gelen ailelerin dağılmasını engellemek, çiftlerin daha mutlu olmasını sağlamak, evlilik ve ailedeki yaşam doyumunu artırmak için çalışan meslek dalıdır. Aile danışmanlığı aile ve sosyal politikalar tarafından 2011 yılında yönetmelik çıkartılarak ülkemizde yeni bir meslek dalı olmuştur.

Aile danışmanı olabilmek için tıp, psikolojik danışmanlık, psikoloji, sosyoloji, sosyal hizmet, hemşirelik ve çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olduktan sonra 480 saatlik uygulamalı aile danışmanlığı eğitimini başarı ile tamamlamak gerekiyor.

İyi Bir Aile Danışmanı Olmak İçin Neler Yapmalısınız ?

Danışman olmak  için öncelikle aile danışmanı eğitiminizi iyi bir kurumdan almalısınız. Aile danışmanlığı eğitimini şimdi hayat boyu eğitim merkezinden üniversite kontrolünde alabilirsiniz. Hayat boyu eğitim merkezi üniversitelerle yaptığı sözleşmeler ile Türkiye’nin en kapsamlı ve en kaliteli aile danışmanlığı eğitimini sizlere vermeye çalışmaktadır.

Aile danışmanlığı eğitimini alırken eğitim aldığınız yer, kurumun eğitim tecrübesi, eğitmenleri, uygulama ve süper vizyon imkânları çok önemlidir. Aile danışmanlığı eğitimini aldıktan sonra iyi danışman olmak için kesinlikle aile danışmanlığı eğitimi alırken uygulama ve süper vizyon eğitimlerinin olmasına dikkat ediniz.

Aile danışmanlığı uygulama eğitimlerinde sizler aile danışmanlığı nasıl yapılır bunları öğrenmiş olacaksınız. Uygulamalı aile danışmanlığı eğitimlerinde stajyer olduğunuzu ifade ederek ailelerle seanslarınızı gerçekleştiriyorsunuz. Aile danışmanlığı süper vizyon eğitiminde ise sizlerin gerçekleştirmiş olduğu aile danışmanlık seanslarını inceleyerek eksik ve hatalarımızı tespit edeceğiz. Profesyonel aile danışmanlarının verdikleri geri bildirimlerle sizlerde alanınızda uzman bir aile danışmanı olacaksınız.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nasıl Olmalıdır ?

Aile danışmanlığı sertifikası eğitimini teorik, uygulama ve süper vizyon ağırlıklı olarak tamamladıktan sonra sizlerde iyi bir aile danışmanı olacaksınız. Alanınıza hakim, konu eksiğinizin olmadığı takıldığınız noktada sorularınızı sorabileceğiniz bir danışman aile danışmanınız olacak. İyi bir aile danışmanı olduğunuzda Çukurova aile danışmanlık merkezinde ve kariyer aile danışmanlık merkezinde çalışma imkanı bulursunuz. Profesyonel ortamda elde edeceğiniz çalışma imkanı ile kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Çalışma imkânınızın var olduğu aile danışmanlığı eğitimimizde sizlerde aile danışmanlığı eğitimine hemen katılarak başlayabilirsiniz.  İyi bir danışman olmak için online eğitimlerimize de katılabilirsiniz. Online aile danışmanlığı eğitimlerimizde de canlı eğitimlerimiz, video eğitimlerimiz, uygulama ve süper vizyon imkanınız bulunmaktadır. Bu şekilde online aile danışmanlığı eğitimimizde tam öğrenme gerçekleşmiş olacaktır.

 

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart