Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Aile danışmanı olma şartı aile danışmanlığı sertifikası veren kurumlardan eğitim alınmasıdır. Aile danışmanlığı sertifikası toplamda 450 saat uygun eğitimler sonunda verilir. Aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı düzenlense de derslerin belirtilen şartları taşıması gerekir. 300 saat teori ve en az 30 saat süpervizyon eğitimi almalısınız. 450 saatten az eğitim ya da uygulama ile süpervizyonları eksik aldığınızda aile danışmanı olmazsınız. Aile danışmanlığı sertifikası alsanız da bu alanda faaliyet göstermek için yeterli değildir. Aile danışmanlık merkezlerinde de çalışmak için aile danışmanlığı sertifikası almalısınız.

2012 yılından bu yana aile danışmanlığı sertifikası alanların sayısı giderek artar. Aile içi sorunlara yaklaşım modelleri oldukça geniş olan eğitimle başarıyı yakalamak kolaydır. Aile içi her türlü problem aile danışmanlığı sertifika programında alınan eğitimlerle çözümlenebilir. Buna ek olarak alacağınız psikoterapi eğitimleri de başarı oranını yükseltir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Kaç Ayda Alınır?
Aile danışmanlığı sertifikası online ve canlı eğitimler ile alınabilir. Çalıştığınız işten çıkmak zorunda olmadan eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikası kaç ayda alınır ve çalışırken zor olur mu gibi sorularınız için eğitim merkezi ile görüşün.
Aile danışmanlığı sertifikası kaç ayda alınır gibi sorularınızın cevabı Hayat Boyu Eğitim’dedir. 480 saat süreli eğitimi bu eğitim merkezi 1 ay eğitim süresi içinde verir. Aile danışmanlığı sertifika programları çeşitli olduğu için 3 aylık eğitim süreli olanları da seçebilirsiniz. Size en doğru bilgiyi kurs merkezi verecektir.

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?
Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir bilirseniz boşuna eğitim almazsınız. Aile danışmanlığı eğitimi sertifikasını şunlar alabilir;

  • Psikolog
  • Psikolojik danışman
  • Sosyolog
  • Sosyal hizmet uzmanı
  • Çocuk gelişimci
  • Hemşire
  • Doktor

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır?
Aile danışmanlığı sertifikası alabilecek yeterlilikteyseniz önceliğiniz iyi bir kurs merkezi bulmak olmalıdır. Aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır diye araştırma yapıp en iyi aile danışmanlık kursu bulmalısınız. Bu kurs sayesinde başarınız katlanarak artar. Eğitim kalitesi ne kadar iyiyse sorun çözme ve başarılı olma kapasiteniz de o derece yüksektir

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart