Aile Danışmanlık Eğitimi Uzmanlık Eğitimi

Aile Danışmanlık Eğitimi Uzmanlık Eğitimi Nedir ?

Aile danışmanlığı günümüzün revaçta olan mesleklerindendir. Nitekim Amerika çıkışlı bir dal olsa da hızlı bir şekilde tüm dünyada bir meslek haline gelmiştir. Nathan Ackerman isimli Amerika kökenli psikiyatrist aldığı eğitimleri kendi yorumuyla aile danışmanlığına aktarım yapmıştır. Tabii ki bu aile danışmanlığının bu denli yayılmasında etkili olan şeylerden birisi ise sosyal medya ve modern dünyadır. Geleneksel yöntemlerden kopmaya başlayan toplumlarda dünya görüşü ve yaşam anlayışında değişiklikler gibi bir sürü sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu problemlerde beraberinde aileler arasında kopmalar ve birbirilerine davranışlarında değişikliklere sebep olmuştur. Bu sorunların çözümü için çalışan aile danışmanları aileler arasında ya da kendi içlerinde bir köprü veya bir bağ kurarak birbirlerine kendilerini rahatça ifade etmelerini sağlar. Böyle problemleri atlatmak için ailelere psikolojik yöntemlere başvuran aile danışmanları sonuca iki tarafında mutlu bir şekilde ulaşmasını sağlar. Yani kısa tanım olarak aile danışmanları aileler arasındaki buzları eritme görevindedir. Aile danışmanlık eğitimi uzmanlık eğitimi ise aile danışmanı olmak isteyen bireylerin belirli koşullar çerçevesinde aldığı üst düzey bir belgedir. Tabii tüm bunların yanında bu meslek için akılda sorularda oluşmaya başlamıştır. Aile danışmalığı eğitim uzmanlık eğitimi nasıl alabilirim ya da aile danışmanlığı eğitimi uzmanlık eğitimi nereden alınmalı gibi sorular ortaya çıkmıştır.

 

Aile Danışmanlığı Eğitimi Uzmanlık Eğitimi Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı için söylediğimiz gibi belli koşulların sağlanması gerekir. Bunlar belli bölümlerden en az birinde lisans mezunu olmuş olması gerekmektedir. Bu bölümler sırasıyla: Tıp, hemşirelik, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sosyoloji, sosyal hizmetler, çocuk Gelişimidir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler ülkemizde bulunan yükseköğretim kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı ya da üniversitelerden tarafından uygun bulunan takribi en az üç yüz saati teorik olmak üzere ve en az otuz saati ise süpervizyon ile beraber yüz elli saat uygulama en az dört yüz elli saat aile danışmanlığı alanında eğitim programı veren bir kurumlardan alınabilir.

 

En İyi Danışmanlık Eğitim Uzmanlık Eğitimini Kimler Verebilir ?

Bu alanda aile danışmanlığı eğitim uzmanlık eğitim nereden alınmalı sorusunun cevabı araştırılıp işinde uzman kişiler eşliğinde alınmasıdır. Ama biz sizin için herhangi bir araştırmaya gitmeden işinde uzman kişiler ve kalite hizmet veren sitemizin linkini aşağıya bırakacağım 😊

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart