Beslenme Koçluğu

Beslenme Koçluğu Sertifikası ve Koçluk, hayatınıza olumlu manada yön vermek için yapılan mesleklerdendir. Beslenme koçu da sağlıklı yaşamanız ve ideal kiloda olmanız için yol gösterir. Beslenme koçluğu, diyetisyenlik mesleği gibi değildir. Yalnız beslenme koçluğu eğitimi verilirken en az bir diyetisyen kadar bilginiz olur.

Beslenme koçluğu menü hazırlamadan öğün hesaplamaya kadar her şeyinizle ilgilenen danışmandır. Danışanların yaşadığı beslenme sorunları, yeme bozuklukları düzene konulur. Onları sürekli olarak motive etmek ve sağlıklı bir hayat yaşamalarını sağlamak için beslenme koçluğu yapabilirsiniz. Beslenme koçluğu belli bir saate bağlı kalınarak yapılan meslek değildir. Danışanlarınız istediğinde size ulaşabilir, siz de uzaktan danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Bir yere bağlı kalmak ve saatlerce danışan beklemek zorunda kalmazsınız. Başka işte çalışırken de beslenme koçluğu eğitimi alıp hizmet verebilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler

Beslenme koçluğu sertifikası MEB onaylı kurumlar ve üniversitelerce verilir. Beslenme koçluğu sertifikası veren üniversiteler yardımı ile eğitim aldığınızda avantajlısınızdır. Danışanlarınıza beslenme koçluğu sertifikası veren üniversiteler aracılığı ile eğitim aldığınızı söylersiniz. Bu da sizin daha donanımlı olduğunuzu ortaya koyar. Bu sertifikayı veren üniversiteler, dersleri de akademik düzeyde hazırlar. Konularda ve detaylarda kaliteyi fark edersiniz.

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Beslenme koçu ne iş yapar ve çalışma süreleri uzun mu araştırmasına girebilirsiniz. Ancak bu çok da gerekli değildir. Hayat Boyu Eğitim, size beslenme koçluğu eğitimi verirken beslenme koçu ne iş yapar hakkında da bilgilendirir. Sorularınızın cevabını başka yerlerde aramadan sadece eğitiminize odaklanabilirsiniz.

Beslenme koçu danışanlarına şu konularda destek verir;

  • Öğün hesaplama
  • Günlük kalori hesabı
  • Kilonuza uygun kalori alımı
  • Egzersiz kontrolü
  • Sağlıklı yaşam için tüketeceğiniz besinler
  • Enerji ihtiyacınız

Nasıl Beslenme Koçu Olunur?

Sizi yormayacak rahat bir işte çalışmak istiyorsanız nasıl beslenme koçu olunur öğrenmelisiniz. Beslenme koçu olmak için spesifik eğitim almanız gerekmez. Okur yazar olan ve kendini bu alanda yetiştirme yeteneği olanlar beslenme koçu olabilir. Spor akademilerinden ve liselerinden mezunlar beslenme koçluğu eğitimi ile daha da başarılı olacaktır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart