Cinsel Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?

 

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir? Cinsellik Nedir? Cinsellik; kişiler arasındaki iletişimin özel olduğu bir ifade biçimidir. İnsanların yaşamları boyunca kişisel ve cinsel özgüven duygusu olumlu cinsel duygular cinsel konuşma davranış olarak ifade bulunmaktadır. Kişilerin cinsellik algıları ise kişilik özelliklerinden tut ve yaşadığı kültür yapı ve gelişiminden olumlu veya olumsuz etkilendiği bir şekilde kolay bir şekilde etkilenebilmektedir. Toplum içerisinde cinsellik, cinsellik-fizyoloji ve anatomi, kadın ve erkek cinselliği konuları üzerinde yaygın olan cinsel yanlış inançlar bulunmaktadır ve bu yanlış inançlar doğrultusunda da cinsel sorunların gelişiminde ve ortaya çıkması üzerine önemli bir etken olmaktadır. Bütün bu faktörler her toplum içerisinde ve kültürde cinsel sorunların ortaya çıkması adına zemin hazırlamaktadır. Cinsel terapi eğitimi nedir: Cinsel terapi eğitimi ise bireylerin karşılaşmış olduğu cinsel sorunların çözümü sırasında yapılan terapi yöntemlerinde duygusal bilişsel ve davranışçı uygulamalar eşiklerini de cinsellik cinsel anatomi ve fizyoloji kadın ve erkek cinselliği konusu üzerine bilgilendirme ve bu konular üzerinde farkındalık oluşmasını sağlayan bir eğitim türüdür. Bununla beraber cinsellik kişilerin hayatında bilinen yanlışların çıkarılmasıyla beraber ön plana gelen bir yeni iletişim tarzı oluşturmaktadır.

 

Cinsel Terapi Eğitimi ve Sertifikası Kimler Alabilir ?

Peki cinsel terapi sertifikası kimler alabilir cinsel terapi eğitim hakkında sorulan bir sorudur cinsel terapi eğitimi ve sertifikası kimler alabilir. Peki kim cinsel terapi eğitimi kimler alabilir uzman ve asistan ve pratisyen hekimler, hemşireler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikoloji ve PDR öğrencileri aile danışmanlığı eğitimi almış olan kişiler cinsel terapi eğitimi alabilir ve sertifika sahibi olabilirler.

 

Cinsel Terapi Eğitimi Online Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

Cinsel terapi eğitimi Adana kişiler cinsel terapi eğitimi online eğitim içerikleri nelerdir sorusu altında bu eğitim aldıkları takdirde hangi konu içerikleri üzerinde bilgi sahibi olacaklarını ve hangi donanımlara sahip olabileceklerini eğitim içerikleri üzerinden öğrenmektedirler. Peki cinsel terapi eğitim içeriklerine nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Nemfomani temel ilkeler, cinsel işlev bozuklukları ve tedavisi, cinselliğe ait temel konuları, erkeklerde görülen cinsel sorunlar hakkında bilgilendirme, kadınlarda cinsel isteksizlik, orgazm bozuklukları, terapide kullanılabilecek diğer yardımcı egzersizlerin sunumu, cinsel terapi ve danışmanlık yaklaşımlarının açıklanması, kadın cinselliği ve sorunları, imago çift terapisi gibi eğitim içeriklerini cinsel terapi eğitimi içerisinde bulunan eğitim içerikleri arasındadır.

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart