Online Aile Dizimi Eğitimi Sertifikası

Aile Dizimi Eğitimi Nedir ?

Aile dizimi, kuşakların birbirine manevi kod ve görünmez bağlarla kenetlenmesinden yola çıkan disiplindir. Aile dizimi eğitimi, kişinin kök ailesinde var olan sorunu tespit ederek bağın onarılması için uğraşır. Ruhsal ve fiziksel sorun yaşayan, olumsuz kısır döngüye girenler aile dizimi eğitimi ile bundan kurtulabilir.

Aile dizimi eğitimi, psikanalitik gelişim ve süreçlerden yola çıkar. Başarılı çalışmalara imza atılmak, kuşaklar arası sorunu çözümlemek için aile dizimi terapisi şarttır. Duygusal aktarım ve doğum öncesi süreç yakından incelenerek kişinin yaşamındaki olumsuzluklar giderilmeye çalışılır. Kuşaklar öncesi yaşanan kürtaj, düşük, kıtlık, hastalık, savaş, göç gelecek nesilleri olumsuz etkiler. En iyi aile dizimi eğitimi, terapinin başarıya ulaşma şansını yükseltir.

Aile Dizimi Sertifikasını Kimler Alabilir?

Aile dizimi eğitimi ile birlikte sertifika veren kurs merkezleri vardır. Aile dizimi sertifikasını kimler alabilir ise faydalı olacaksa onların kayıt yaptırması gerekir. Aile dizimi sertifikasını alabilenler;

  • Psikolog
  • Aile danışmanı
  • Psikolojik danışman
  • Hemşire
  • Doktor
  • Aile dizimi terapisi uygulamak isteyenler
  • Kişisel gelişimine önem verenler

Akıl ve ruh sağlığı uzmanları anlamlandırma güçlüğü çektiği psikolojik durumlarda aile dizimi eğitimi ile sorunun üstesinden gelir. Çözüm sunma yöntemlerinizi geliştirmek adına aile dizimi sertifikası büyük oranda fayda sağlayacaktır.

Aile Dizimi İşe Yarar Mı?

Aile dizimi işe yarar mı düşüncesindeyseniz bundan bir an önce kurtulun. Açıklanamayan, kaygı bozukluğu yaşanan ve duygusal çöküş yaşayanlarda aile dizimi kullanılır. Kişinin nesiller öncesinde ailesinde kopan bağlar onarılarak hafiflemiş şekilde hayatına devam etmesi sağlanır. Aile dizimi sertifikası ile çalışma yapıp gelir kazanmanız da mümkündür.

Aile Dizimi İçeriği Nedir?

Aile dizimi içeriği nedir konusunda bilgi sahibi olursanız eğitime olan bakışınız değişecektir. Aile dizimi amacı, etkisi ve sistemsel şekilde uygulanması eğitimler boyunca öğrenilen konulardır. Aile dizimi yasalarına riayet ederek çalışma yapma ve olumsuz etkileri azaltma adına içerikler işlenir. Anne baba tutumu, doğum sonrası gelişim dönemleri gibi birçok faktör aile diziminde değerlendirilir.

Kişilik gelişimi, psikanalitik gelişim, çeşitli yaklaşımların kişilik gelişimi üzerindeki etkisi düzenlenmiştir.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart