Otizm Uzmanı Sertifikası ve Eğitimi Programı

Otizm Uzmanı Nasıl Olunur ?

Otizm Uzmanı Sertifikası kursuna katılarak otizmli kişilere normal şartlarda ve öğrenme ortamları içerisinde gerekli becerilerin nasıl öğrenebileceğini kişilere öğrenmektedirler. Ayrıca kişi ve çevresi için olumlu sonuçlar doğuracak durumlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğini de anlatımlar içerisinde verilmektedir. Peki otizm uzmanı nasıl olunur otizm uzmanı olabilmek adına kurs programlarına katılarak otizm sertifikası veya otizm eğitimi alarak otizm alanında uzman bilirkişi olabilirsiniz. Tüm eğitmenliği sertifika programları içerisinde otizmli kişilerin eğitimi adına okul aile çocuk bağlamında uygulanması gereken stratejiler hakkında güncel ve bilimsel bilgi ve birikimlerin aktarılması ve uygulama yeterliliklerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Peki otizm nedir otizm belirtileri kişilerde erken çocukluk döneminde ortaya çıkmaktadır ve etkileri ömür boyu süren bireylerin sosyal etkileşim ve iletişim kurma becerilerini olumsuz yönde etkileyen sınırlı ilgi ve tekrarlanan davranışlara sebep olan nöro gelişimsel bir bozukluktur otizm.

 

Otizm Uzmanı Sertifikası Programları 2023 Kimler Katılabilir ?

Otizm sertifikası almak isteyen kişilere sorduğu sorulardan biri olan otizm sertifika programları 2023 kimler katılabilir ve bu soru bağlamında kişiler neler öğrenmektedir. Bu soru bağlamında kişiler otizm sertifikası alıp alamayacakları hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Peki otizm sertifikası kimler alabilir şu şekilde sıralayabiliriz: Eğitim fakültesi mezunları ve pedagojik formasyon sahipleri, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, psikolojik danışman, rehber öğretmenleri dil ve konuşma davranış terapistleri, fizyoterapist ergoterapistler, özel eğitim bölümü mezunları, psikiyatristler, psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları, tüm branşları öğretmenleri ve bu saydığımız meslek dallarında eğitim gören son sınıf öğrencileri otizm sertifikası eğitim programlarına katılarak otizm eğitimi alabilir ve sertifika sahibi olabilirler.

 

Online Otizm Eğitimi Nasıl Alınır ?

Otizm sertifikası online otizm eğitimi nasıl alınır sorusu altında eğitimi uzaktan bir şekilde nasıl alabileceğiniz hakkında size bilgi vermektedir. Peki online otizm eğitimi nasıl alınır şu şekilde anlatabiliriz kayıt işlemleri tamamlanmış olan kursiyerler kullanıcı adları ve şifreleri SMS ve mail yoluyla gönderilir kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır. Eğitim videoları ders dökümanları ve sınav kişinin karşısına sistem üzerinde yüklü bir hale gelmektedir eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yaparak dersleri izleyebilirsiniz. Eğitim süresi dolmadan en geç bir gün önceden online sınava girilip eğitim tamamlanmalıdır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart