Projektif Testler Uygulama Ve Raporlama Eğitimi Kimler Alabilir?

Projektif Testler Uygulama Ve Raporlama Eğitimi Kimler Alabilir?

Projektif testler sertifikası da bu anlamda testi yapacak kişiye yetkinlik sağlar. Üniversite onaylı projektif tester sertifikası sayesinde farklı danışmanlık merkezlerinde projektif testler uygulayıcısı olarak çalışabilirsiniz. Okullarda, özel eğitim merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde ve bu alanda hizmet verilecek çeşitli yerlerde çalışma sağlarsınız.

Projektif testler uygulama ve raporlama eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Bu konuda eğitim almak için bazı alanlarda yetkin olmanız gerekir.

  1. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  2. Çocuk gelişim uzmanları ve okul öncesi öğretmenleri
  3. Sosyal hizmet uzmanları ve aile danışmanları
  4. Sosyologlar
  5. Pratisyen ve uzman hekimler

Bu alanda eğitim alabilir. Projektif testler sertifika ücreti ödedikten sonra aldığınız eğitim sonunda size projektif testler uygulayıcısı sertifikası verilir. Hayat Boyu Eğitim Merkezi üniversite onaylı projektif testler uygulayıcı sertifikası verir. Buradan aldığınız sertifika e-Devlet sistemi üzerinden görülebilir niteliktedir. Aldığınız eğitim sonrasında size sertifikayı devlet üniversitesi gönderecektir.

Projektif Testler Sertifikası Ne İşe Yarar?

Projektif testler uygulama ve raporlama eğitimi içeriğine bakıldığında çok sayıda farklı tekniklerle iç dünyanın dışa vurulması amaçlanır. Çocukların ve bireylerin içerisinde bulunduğu duygu dünyasının dışa vurulması sırasında bazı objeler ve yöntemler kullanılır. İç dünyanın bir projeksiyon gibi dışa vurulmasına projektif testler yardımcı olur.

Özellikle çocukların ve gençlerin belli rahatsızlıklarının ya da duygusal durumların altında yatan sebepleri bulmak için projektif testler uygulama ve raporlama eğitimi kullanılır. Burada amaç duyguların farklı şekilde dışa vurularak yansıtılmasıdır. Projektör testler uygulama ve raporlama eğitiminde herhangi bir konu hakkında anlatılan öykünün tamamlanması ya da resim çizilmesinden yola çıkılır. Farklı tamamlama teknikleri ile iç dünya dışa vurulabilir. Projektör testler de belli bir değerleme yani yanlış ya da doğru kavramları bulunmadığından değerlendirme tamamlama üzerinden yapılır. Burada amaç farklı yöntemlerle iç dünyanın dış ortama çıkarılmak istenmesidir. Projektör testler sertifikası size bu alanda yetkinlik sağlar. Alacağınız üniversite onaylı projektif testler sertifikası ile bu konuda uzman olduğunuzu gösterebilirsiniz. Sertifika sonrasında iş alanınızı da genişletebilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart