Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi

Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Ne Demektir ?

Bütüncül psikoterapi danışanların durumlarını ihtiyaçlarına göre tüm psikoterapi tekniklerinden hangisini uygulaması gerektiğini belirlemesine yardımcı olan ve bu amaçla farklı tekniklere entegre etmeyi sağlayan bir terapi yöntemidir. Esneklik barındıran bu psikoterapi modelinde Evrensel uygulamalar içinde uygundur ve oldukça da pratik kullanışa sahiptir günümüz 100 yılı içinde birden fazla psikoterapi ekolü gelişmiştir. Her zaman bir üst model gibi düşünülmüş ve insanın daha önce açıklanmayan bir yönüne içinde bulunduğu dinamiklerine veya düşünce ve davranışlarına yönelik bir açıklama ve yaklaşım türü geliştiren her Ekol insanı kendi sistemleri içerisinde açıklamaya ve bu yöntemler doğrultusunda tedavi etmeyi denemiştir. Bu tedavi denemesi bir bakışıyla insanı izah edebilirken bütün olarak da izah etmekte oldukça yetersiz kalmaktadır ve bu yüzden son yıllarda psikoterapi tekniklerinde daha bütüncül bir yaklaşıma doğru ilerleyiş görülmektedir. Çünkü bu ilerleyiş danışanlar açısından çok daha yararlı bir yönteme doğru ilerlemiştir tek bir teori üstünden ilerlemek günümüzde maalesef bazı konular için yetersiz kaldığından danışanların bu konuda sıkıntılarını bütüncül yaklaşımlar çözmektedir. Tıp doktorları, psikiyatristler, Psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, sosyal hizmetler uzmanları, ve psikiyatri hemşireliği ünvanına sahip olan bireyler bu eğitime başvurabilmektedir. Eğer bu eğitimi almanız gerekir ise karşınıza bazı problemler çıkmaktadır. Bu problemler uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi nereden alınmalı ve en iyi uygulamalı bütüncül psikoterapi sertifikası hangi kurumdan almalıyım sorularıdır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Nereden Alınır ?

Karşınıza çıkabilecek bir problem olan uygulamalı bütüncül psikoterapi sertifikası nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişi kendi eğitim beklentisi doğrultusunda cevap vermelidir. Bu doğrultuda kişi en iyi ve en uygun eğitimi veren kurumdan eğitim alması gerekmektedir. Bu gibi koşulların yanı sıra alacağınız sertifikanın üniversite onaylı olması da sizin için önemli bir koşuldur.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Hangi Kurumdan Almalıyım ?

Kurum için eğitim ve sertifika koşullarını belirledikten sonra bu koşulları sağlayan kurum araştırıp bulunmalıdır. Ve bulunan kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Bu sayede kendiniz için en iyi ve en uygun eğitimi almış olursunuz. Ama biz sizleri araştırma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız …

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart