WISC-R Zeka Testi Materyali Ne İş Yarar?

WISC-R Zeka Testi Materyali Ne İş Yarar?

Çocukların zeka seviyesini ölçmek için çok sayıda test kullanılır. Bu testlerin her biri bilimsel verilerden yola çıkarak objektif sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.6 ile 16 yaş arasındaki çocukların zeka düzeyleri hakkında bilgi veren WISC-R zeka testi ne işe yarar diye merak edebilirsiniz. WISC- R zeka testi, çocukların zekalarını ölçmesi dışında kişilik özellikleri hakkında da veriler sunar. İki bölümden oluşan bu testin on tane alt bölüm vardır. Bu alt bölümlerin her biri de tek tek 6 ile 16 yaş arasındaki çocuklara uygulanır. WISC- r zeka testi materyali ile çocuklara bu testin yapılması mümkündür.

Çeşitli alt zeka testleri olan WISC- R zeka testi materyali ile çocuklarda objektif ve nesnel değerlendirmeler yapabilirsiniz. WISC- R zeka testi sonuçları nasıl değerlendiriliyor diye düşünebilirsiniz. Bu alanda profesyonel eğitim almak gerekir. Çünkü WISC- R zeka testi iki bölüm ve bu bölümlerin her birinin de on tane alt bölümü olduğu varsayıldığında uzmanlık gerektiren bir alandır. Testler çocuklara WISCR- R zeka testi uygulayıcısı tarafından yapılır.

WISC- R Zeka Testi Sonuçları Nasıl Değerlendirilir?

WISC- R zeka testi uygulayıcısı olduğunuzda ve WISC- R zeka testi sonuçları nasıl değerlendirilir öğrenebilirsiniz. Nesnel ve objektif sonuçlar elde etmek, test sonuçlarının raporlanması ve yorumlanması için WISC- R zeka testi materyali ile uygulayıcı sertifikasına ihtiyaç vardır.

Doğru şekilde yapılmayan WISC- R zeka testi materyali ile doğru sonuçlar almanız mümkün değildir. WISC- R zeka testi materyalinde;

  1. Genel bilgiler, sözcük dağarcığı, aritmetik, yargılama, sayı dizisi, benzerlik

gibi alt grup testler vardır. Performans ve zeka değerlendirmeye yarayan;

  1. Resim tamamlama, resim düzenleme, küplerle desen, şifre, labirentler, parça birleştirme

gibi konularda da ayrı test grupları vardır.

WISC- R zeka testi materyali ücreti Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde makuldür. Buradan alacağınız WISC- R zeka testi materyali ile öğrencilerinize de bu zeka testini uygulayabilirsiniz. WISC- R zeka testi uygulayıcı sertifikası almak için merkezin diğer eğitim programlarına da bakabilirsiniz.

 

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart