Yaratıcı Drama Eğitimi Nasıl Alınır ?

yaratıcı drama eğitmenliği tiyatro drama çocuklar

Yaratıcı Drama Eğitimi Neden Önemlidir ?

Yaratıcı drama eğitimi, bir grubun bir eğitmen eşliğinde kendi yaşantılarından veya feyz aldığı olaylar dan yola çıkarak yaptığı faaliyetlerdir. Bu eğitim;  spontane davranma ve rol oynamaya dayalıdır.

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası sayesinde kariyerinizi “drama eğitmeni” olarak planlayabilir, geleceğin oyuncularını siz yetiştirebilirsiniz. Üniversite onaylı tiyatro eğitmeni sertifikası sizlere farklı pek çok kurumda tiyatro eğitmenliği yapma imkanı tanır

Çünkü sanat, genel tanımı itibariyle doğayı, insan ve yaşam gerçekliğini, evreni, kısaca yaşam da var olan her şeyi taklide dayalıdır. Katılımcı rol yapmayı kabul etmez veya bu konuda başarılı olamaz ise yaratıcı drama süreci de gerçekleşmez. Yaratıcı Drama da sanat, katılımcının rol yapmayı kabul etmesi anlamına gelir. Aslında gerçek hayatımız da da rol yaparak öğrenmenin en kalıcı öğrenme yöntemi olduğunu da biliyoruz. Bu dönem anladığımız ve oyun deneyimi ile öğrenmek istediğimiz bir dönemdir.

Drama; olayları farklı açılardan bakmamızı, çevremizle iletişimi güçlendirmemizi sağlar.  Diğer yandan kendimizi en doğru şekilde ifade etmemizi, empati becerilerimizin gelişmesini sağlar.  Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifika Programında sadece dinleyici değil, aynı zamanda katılımcı, konuya en çok katkı sağlayan başrol oyuncu olacaksınız.  Kısaca artık yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilecek, seminerler düzenleyebileceksiniz. Bu eğitimden elde ettiğiniz üniversite onaylı yaratıcı drama sertifikası ile işi yapma ehliyetine sahip olacağınıza bilmenizi isteriz.

Yaratıcı Drama Eğitimin Sonunda Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Olaylara farklı açılardan bakıldığına dair ipuçları vererek yeni davranışlar geliştirmeyi amaçlar. Yaratıcı drama kursu; kendileriyle ve çevreleriyle olan ilişkilerinde farkındalık kazanabilmeleri için empatiye odaklanır. İletişim sürecinde sözlü ve sözsüz iletişimin gücünün farkında olmanızı sağlar. Duygularınıza odaklanmanızı ve duygularınızı ifade etmenizi sağlayan önemli bir eğitimdir. Çocukluğundan itibaren yaratıcı drama eğitimi almış kişiler, özel ve iş hayatlarında daha emin adımlar atacaklardır. İletişim ve empati becerileri daha gelişmiş hale geldi. Eğitim tamamlandıktan sonra kursun uygun göreceği bir tarihte sertifika sınavı yapılacaktır. Bu sertifika özel bir kurumda yaratıcı drama eğitmeni olmak isteyen herkesin ilk tercihidir.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Shopping cart