Aile Dizimi Eğitimi Ücreti Ne Kadardır?

Aile Dizimi Eğitimi Ücreti Ne Kadardır?

Aile insanların doğuştan sahip olduğu akrabalarıdır ve onların genetik kalıntıları ile doğmaktadırlar. Bert Hellinger ise ailede kalıtımın sadece genetik olmadığını aynı zamanda yaşanan travmatik olaylardan dolayı ortaya çıkan olumsuz duygularında gelecek nesillere aktarıldığını belirtmektedir. 1990’lı yıllarda geliştirdiği aile dizimi terapisi ile pek çok danışanına yardımcı olmuştur. Aile dizimi eğitimi ücreti ne kadardır gibi araştırılması gereken konular arasında aile dizimi nedir yer almaktadır.

Aile dizimi kuramı ve terapisi geliştirilmesinin ardından bireylerin bugünlerinde yaşadıkları sorunların aslında geçmiş nesillerden miras kalan travmalar olduğu anlaşılmıştır. Ülkemizde bu kuramın geniş halk kitleleri tarafından bilinmeye başlamasında ise Zeytin Ağacı dizisinin etkisi bulunuyor. Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz’ın üç yakın arkadaşı canlandırdığı dizi aile dizimi üzerine bir hikaye işliyor.

Aile Dizimi Eğitimi ve Sertifikası Nereden Alınır?

Aile dizimi eğitimi ve sertifikası nereden alınır incelendiğinde bunun eğitiminin üniversitelerde özel bölümlerde verilmediğini görülebilmektedir. Aile dizini terapisti olmak isteyen kişiler eğitimlerini özel eğitim kurumlarından alabiliyorlar. Hayat Boyu Eğitim kurumu tarafından verilen eğitim sonunda ise sınavda başarılı olan kişiler sertifika alabiliyorlar. Bu sertifika ile uzman olan kişilerin önünde geniş bir istihdam alanı açılıyor. Eğitim online olarak alınmakta ve öğrenciler canlı derslere katılım sağlamaktadırlar.

Aile dizimi terapisti olmak için bu eğitimlerde başarılı olmak yetmemektedir. Daha sonra yapılacak sınavda da başarılı olunması gerekiyor. Öğrencilerin sınavda başarısız olabilecekleri düşünüldüğünden onlara beş defa sınava girme hakkı tanınıyor. Başarılı olan öğrenciler devlet onaylı sertifikalarını alabiliyorlar. Ardından ise aile dizimi terapisi verilen merkezlerde uzman olarak görev alabiliyorlar. Terapi gören kişiler geçmişteki akrabalarından kalan olumsuz etkilerden kurtularak hayatlarında mutluluğu ve başarıyı yakalayabiliyorlar.

Aile Dizimi Eğitimine Nasıl Katılabilirim?

Aile dizimi eğitimine nasıl katılabilirim araştırmasını yapıyorsanız bunun için herhangi bir merkeze gitmenize gerek bulunmuyor. Eğitimlere online olarak katılabilirsiniz. Derslere katılım için internete bağlanıyor olmanız yeterlidir. Ayrıca eğitimi veren uzmanlar tüm sorularınıza cevap bulmanızı sağlıyorlar. Müfredatın dikkatle hazırlandığı kurumda kuram, terapinin amacı, nasıl yapılacağı anlatılıyor. Bunun yanında yaşanmış örnekler sorunların çözümü de anlatılmaktadır. Bu sayede sertifikayı almanın ardından siz de bir terapist olarak danışanlarınızın sorunlarına çözüm getirebiliyorsunuz. Aile dizimi eğitimi almanın ardından şu merkezlerde istihdam olanağı bulunuyor.

  • Aile danışmanlığı merkezlerinde
  • Çift terapisi yapan merkezlerde
  • Psikolojik danışmanlık yapılan merkezlerde
  • Bağlanma sorunu yaşayan kişilerin terapi gördüğü merkezlerde

En İyi Aile Dizimi Eğitimi

En iyi aile dizimi eğitimi veren kurumu bulmanın ardından derslere katılım ve sınavdan başarı ile çıkmanın ardından uzman olarak çalışılmaya başlanmaktadır. Sertifikanızı aldıktan sonra siz de Zeytin Ağacı dizisinde ki gibi danışanlarınızın geçmişine birlikte bir yolculuk yaparak yaşadıkları travmatik olayları çözümleyebilirsiniz. Aile dizimi terapisi ile kişi özellikle bugününde yaşadığı maddi sorunlardan kurtulabilmektedir. Çünkü iş hayatındaki başarısızlıkların nedeni çoğu zaman geçmişten gelmektedir. Eğitimi tamamlayan uzman olan terapistler şu hastalıkların tedavisinde danışanlarına yardımcı olabilmektedirler.

  • Depresyon
  • Kaygı bozuklukları
  • Yeme bozuklukları
  • Uyku bozukluğu
  • Kadın ve erkeklerle ilişkilerde yaşanan sorunların çözümü
  • Obsesif kompulsif bozukluk

Zeytin Ağacı dizisinde Sevgi gördüğü terapi ile iyileşme yolunda ilerlerken arkadaşlarını da etkilemektedir. Onun hastane yerine gördüğü terapiyle iyileşmeyi seçmesi oldukça etkileyicidir. İnsanların yaşadıkları olumsuz duyguların birkaç nesil öncesinin mirası olabileceği görülüyor. Zeytin Ağacı psikolojik bir dizi olarak seyirciyi alıp kendi geçmişine götürmektedir. Her bölümde Sevginin geçmişinden bir bireyin yaşadıkları olaylar konu edilmektedir. Dizi aynı zamanda toplumumuzun 1910 ve 1990 arası yıllarda yaşadığı travmatik olaylardan bazılarını da işliyor.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart