Dil Ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans

Dil ve konuşma terapisi yüksek lisans eğitimi, sertifika programlarından farklıdır. Sertifika programı size araştırma yetkisi verse de uzman dil ve konuşma terapisti unvanı alamazsınız. Brussels Capital University güvencesi ile dil ve konuşma terapisi yüksek lisans eğitimi almanız uzman dil ve konuşma terapisti unvanı kazandırır. Akademik düzeyde eğitim alacakların yüksek lisans programına başvurması yeterlidir. Eğitimi satın aldıktan sonra oluşturulan program çerçevesinde derslere uzaktan katılırsınız.

Dil ve konuşma terapisi yüksek lisans programı sonrasında diplomanız ile YÖK denkliği için başvuru yapabilirsiniz. Uluslararası düzeyde çalışma yapan kurumun yüksek lisans programına katılmak büyük şanstır. Fiziksel konuşma bozuklukları, ruhsal konuşma bozuklukları vb. dersler akademik seviyede işlenir.

Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans Nereden Alınır?

Dil ve konuşma terapisi eğitimi, sertifika merkezleri veya üniversitelerden alınır. Dil ve konuşma terapisi yüksek lisans nereden alınır araştırması yapıyorsanız normal şartlarda eğitim alacağınız tek yer üniversitedir. Ömür Boyu Eğitim’in yaptığı anlaşmalar çerçevesinde Brussels Capital University ile yüksek lisans eğitimi verir. Üstelik dil ve konuşma terapisi bölümü bitirmenize gerek olmaz. 4 yıllık lisans bölümü bitirdiyseniz dil ve konuşma terapisi yüksek lisans eğitimine başlayıp yüksek lisans diploması alırsınız.

Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans Kimler Yapabilir?

Dil ve konuşma terapisi yüksek lisans kimler yapabilir öğrenmek istiyorsanız Ömür Boyu Eğitim size detaylı bilgi verecektir.

  • Dil ve konuşma terapisi lisans bölümünü bitirenler
  • Başka lisans programlarından mezun olsa da dil ve konuşma terapisi yüksek lisansı yapmak isteyenler

Dil ve konuşma yüksek lisans programından mezun olmanız sayısız çalışma yapmanızı kolaylaştırır.

  • Dil ve konuşma terapisti uzmanı olarak çalışmak
  • Seminer düzenlemek
  • Uluslararası düzeyde çalışmalar organize etmek
  • Vakaları inceleyip araştırma yapmak

Dil ve konuşma terapisi yüksek lisansı yapmanızın önünde engel yoktur. Yaşınızın, lisans eğitimi almanızı zorlaştırmaz. Yüksek lisans eğitimleri ve sınavlar Türkçedir. Yurt dışında online üniversite eğitimi veren Brussels Capital University’den sınav ve dil şartı olmadan diplomanızı alırsınız.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart