Egzersiz Açmak

Özel okullarda ve devlet okullarında ders dışı eğitim çalışmalarına egzersiz denir. MEB tarafından çocukların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimi için egzersiz açmak gerekli görülmüştür. Ders saatleri dışında il ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün belirlediği kriter çerçevesinde egzersiz açmak için bazı şartlar yerine getirilmelidir. Egzersiz açmak için gerekli belgeler ilgili birime teslim edilerek uygun saat ve günde ders verilir.

Egzersiz açmak için belirlenmiş bazı alanlar ve spor dalları vardır. Sayılan alanlarda kullanabileceğiniz eğitiminiz ve sertifikanız varsa ders dışı egzersiz açabilirsiniz. Yaratıcı drama, satranç, tiyatro, bale, hızlı okuma vb. kursları bitirip sertifika ile egzersiz açmak için başvuru yaparsınız.

  • Halk eğitim merkezi
  • Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde eğitim veren birimler
  • Belediyeler
  • Özel okullar ve devlet okulları
  • Okul öncesi kurumlar

Egzersiz açmak isteyenler sayılan yerlere sertifikaları ile başvurabilir. Gerekli evraklar eksiksiz teslim edildiğinde incelenir. Egzersiz açmak için sorun görülmezse ve yeterli sayıya ulaşılırsa ders verirsiniz.

Egzersiz Açmak İçin Gerekli Belgeler

Okullarda, halk eğitim merkezlerinde ve kamu kurumlarında egzersiz açmak için gerekli belgeler farklıdır. Ömür Boyu Eğitim’den bu yerlerde egzersiz açmak için gerekli belgeler öğrenilebilir. Eğitimle birlikte sertifika verirken üstelik profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti de sunar. Merak ettiklerinizi ve nerelerde egzersiz açabileceğinizi sorup ona göre eğitim alın. Çok talep edilen eğitimlerin hangileri olduğu bilindiğinden doğru yönlendirilirsiniz.

Egzersiz Nasıl Açılır?

Egzersiz açmak için seçtiğiniz kurum size egzersiz nasıl açılır sorusunun cevabını ayrıntılı şekilde vermelidir. Başvurduğunuz kurum sizi bu anlamda tatmin etmiyorsa Ömür Boyu Eğitim ile görüşün.

Halk eğitim merkezinde veya okullarda egzersiz açmak için işletilecek prosedürler farklıdır. Egzersiz nasıl açılır araştırması yapıp başvuruda bulunduğunuzda talebiniz reddedilmez. Uzaktan eğitim veya yüz yüze eğitim almanız egzersiz açarken önemli değildir. Sertifikanızın uluslararası geçerli olması büyük şanstır.

Kimler Egzersiz Açabilir?

Eğitim ve sertifika alacaklar kimler egzersiz açabilir bilmek ister. MEB tarafından belirlenmiş alanlarda eğitim ve sertifika almış kimseler egzersiz açabilecektir. Detaylı bilgi için kurs merkezini arayıp kimler egzersiz açabilir sorusunun cevabını isteyebilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart