Hızlı Okuma Kursu Amacı

Yeteneklerinizi geliştirecek ve daha iyi imkanlara sahip olma yolunda size destekleyecek eğitimlerin başında hızlı okuma kursu gelir. Kişisel gelişiminize katkı sağlarken mesleki başarınızı da destekleyecek eğitimle bu mümkündür. Anlama kapasitenizi ve okuma hızınızı geliştirecek hızlı okuma kursu amacı zamandan tasarruf etmenizi de sağlamaktır. Üstelik tüm bunlara uzaktan eğitim hızlı okuma kursu ile sahip olabilirsiniz.

Uzaktan eğitim programları, süpervizyon ve uygulama eğitimleri ile desteklendiğinde örgün eğitimlerden farksızdır. Fiziki olarak bir mekanda bulunmanız anlama kapasitenizi artırmaz ve sizi daha başarılı kılmaz. Bazen örgün eğitimle hızlı okuma kursu amacı tam anlamı ile gerçekleşmeyebilir. Burada önemli olan kurs boyunca uygulanan eğitim yöntemleri, ders içerikleri ve öğretme şeklidir. Okurken, soru çözerken ve sınavlara hazırlanırken zamana ihtiyaç duyarsınız. Hızlı okuma eğitimi ise bunu gerçekleştirecek bir köprüdür. Dolayısı ile de hızlı okuma kursu amacı iyi analiz edilerek en kısa zamanda kurs alınmalıdır.

Hızlı okuma kursu amacı;

 • Kişinin daha kısa sürede çok fazla kaynak tüketmesine yardımcı olmaktır.
 • Hangi iş kolu olursa olsun bireyin daha başarılı olmasını sağlamaktır.
 • Beynin çalışma hızını ve duyuların çalışma yetisini büyük oranda geliştirmektir. Böylece hızlı okuma kursu almadan önceki beyin hızı ile sonrasındaki beyin hızı arasında ciddi fark vardır. Seri düşündüğünüz için çözüme ulaşmanız da o kadar kolaylaşacaktır.
 • Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, kaynakları kısa sürede bitirmenizi sağlamak için eğitimler hazırlanmıştır. Raporlar, sayfalar dolusu evrak, personel dosyaları gibi çok sayıda bilgi ve belgeyi kısa zamanda tarayabilirsiniz.
 • Hızlı okuma kursu amacı içerisinde en önemlilerinden biri de görsel algı yeteneğini geliştirmektir. Görsel algı geliştikçe kişinin anlama becerisi de büyük ölçüde artar.
 • Eğitim alan, çalışan veya gelişimi için kitap okuyan herkesin yararlanabileceği hızlı okuma eğitimi geliştirilmiştir. Hızlı okuma kursu amacı ne olursa olsun herkese fayda sağlamaktır.
 • Beyni güçlendirerek motivasyonu sağlamanıza yardım eder.
 • Göz kaslarını geliştirir ve bütünü kısa sürede görebilmenize yardım etmektir.

Hızlı okuma kursu amacı bunları gerçekleştirirken aynı zamanda eğitim verebilmenizi de sağlamaktır. Bunun için de devlet üniversitesi ile birlikte hareket etmektedir. Akademisyenlerce hazırlanan eğitimleri kursiyerlere ulaştırarak kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Aslına bakıldığında hızlı okuma kursu verebilmenizi de mümkün kılar. Hızlı okuma kursu çok yönlü olarak verilmesi istenen eğitimlerdendir. Kurs sonunda alacağınız hızlı okuma sertifikası ile ders verebilirsiniz. Sadece kendinize değil başkalarına da faydalı olmanızı sağlayacak sertifika programları arasındadır. Uzaktan eğitimle alacağınız sertifika, programı almanızı da kolaylaştırır.

Hızlı Okuma Kursu Kazanımları

Eğitimlerin ve kursların belli amaçlarla hazırlanması onlardan sağladığınız kazanımları da artıracaktır. Hızlı okuma kursu kazanımları da Kariyer Polikliniği tarafından düşünülüp eğitimler ona göre geliştirilmiştir. Böylece tek bir kurs alırken bile avantajlarınız fazla olacaktır. Sertifika, eğitim süresi, dersler ve her konuda hızlı okuma kursu kazanımları çok fazladır.

Hızlı okuma kursu kazanımları;

 • Kişisel gelişiminize katkı sağlar.
 • Okumak ve öğrenmek daha keyifli hale geldiğinden boş zamanlarınızda birkaç kitap bitirebilirsiniz.
 • Düşünme ve anlama gücünüz gelişir.
 • Hızlı okuma alıştırmaları kurs sonunda tek başına devam ettirilebilir. Bu da sürekli eğitim almanıza gerek olmadığını gösterir.
 • Egzersizlere ve eğitimlere özen gösterip sürekli tekrarladığınızda okuma hızınız 4 kata kadar artar. 40 dakikada okuduğunuz metnin süresi 15 dakikaya kadar düşebilir. Zamana ihtiyaç duyulan alanlarda bu kazanım son derece önemlidir.
 • Daha fazla kaynak tarayabildiğiniz için iş başarısı da kendiliğinden yükselir. Kısa sürede rakiplerinizden daha fazla kaynak tarayabildiğiniz için başarılı olursunuz.
 • Okuma eylemini her ne amaçla yaparsanız yapın anlama kapasitesini büyük ölçüde geliştirir.
 • Hızlı okuma kursu kazanımları sadece eğitim aldığınız zamanda değil, ilerisi için de faydalıdır. Beyniniz sürekli olarak aktif çalıştığı için Alzheimer, demans gibi hastalıklara yakalanma olasılığınız da düşer. Beyin hücrelerinizi artırır ve geliştirir.
 • Uluslararası geçerli hızlı okuma sertifikası alırsınız. Kurs sonunda YÖK denkliği avantajı olan yerlerde eğitmenlik yapabilirsiniz.
 • E- devlet sistemi üzerinde görünen hızlı okuma kursu sertifikası alırsınız.

Eğitimlerle hızlı okuma kursu kazanımları bunlarla sınırlı olmayıp kişisel deneyimlerle artacaktır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart