İlk Yardım Sertifikası Amacı

Hayat, güzellikler kadar riskleri de barındırır. Günlük hayatta her an kaza, olumsuz durum ve risk ile karşılaşmak olasıdır. Bu durumlarda ilk yardım eğitimi almış kişiler ufak müdahaleler ile hayat kurtarabilir. Yanlış ilk yardım müdahalesi kişinin ölümü ile sonuçlanabilir. İlk yardım sertifikası amacı olası kaza ve risk durumunda acele müdahale edebilmektir. Solunumu durmuş bir kişiye ilk yardım uygulayarak oksijen yetersizliğinin kalıcı hasarlara neden olmasını engelleyebilirsiniz. Kariyer Polikliniği, günlük yaşamda hayati öneme sahip olan ilk yardım sertifikası almanız için eğitim programları hazırlar. İlk yardım sertifikası ve eğitiminin uzaktan da alınabilmesi programın en büyük avantajıdır. İş yoğunluğu veya saatlerce süren mesailer eğitime enerjinizin kalmadığını düşündürebilir. Kariyer Polikliniği çalışan ve çalışmayan herkesin rahatlıkla derslere girebileceği sistem geliştirmiştir. İlk yardım sertifikası almak için programa kayıt yaptırıp derslere panel üzerinden uzaktan katılmanız yeterlidir.

Kişisel gelişim ve mesleki gelişim eğitimleri kadar hayati konularda verilen eğitimlere de özen gösterilmelidir. İlk yardım sertifikası amacı, sağlık görevlilerinin bulunmadığı yerlerde ilk müdahaleyi yapabilmektir. Basit araç gereçlerle yapılacak ilk yardımın kişilerin hayatında nasıl büyük etkiye sahip olduğu size eğitimlerle anlatılır. Üstelik devlet üniversitesi ve akademisyenlerin iş birliği ile hazırlanan program kaliteli ve niteliklidir. İlk yardım sertifikası amacı hakkında merak ettikleriniz varsa Kariyer Polikliniği size profesyonel destek sağlayacaktır. Böylece ilk yardım eğitimi alırken daha da bilinçli olursunuz.

İlk yardım sertifikası amacı;

 • Yaralanma, boğulma, yanık vb. gibi çeşitli olaylarda ilk müdahalenin nasıl yapılacağını öğretmek
 • İlk yardıma ihtiyaç duyacak kişilerin müdahalelerinde toplu bilinç sağlamak
 • Yanlış müdahale ile sağlık durumunun ağırlaşmasını önlemek
 • Bazı iş kollarında çalışmak veya başvuru için gerekli olan ilk yardım sertifikası vermek
 • Sağlık görevlisi olunmasa da basit müdahaleler ile kişilere yardımcı olunacağını göstermek
 • İlk yardım eğitimi alması zorunlu kişilere program hazırlamak

Alınacak ilk yardım sertifikası amacı genişletilebilse de detaylı bilgiyi eğitimlerle öğrenebilirsiniz. Ebeveynlerin çocuklarına anında müdahale edebilmesi için de ilk yardım eğitimi son derece gereklidir. Okullarda öğretmenler, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları gibi çok sayıda meslek grubu ilk yardım eğitimi ve sertifikası almalıdır.

Devlet üniversitesi onaylı ilk yardım sertifikası almak iş başvurularında da size öncelik verilmesini sağlayabilir. E-devlet sisteminde görülen ilk yardım sertifikası niteliklerinizin fazla olduğunu gösterir. Uluslararası akreditasyonlu ilk yardım sertifikası amacı, yurt dışında da sertifikanızı kullanmanızı sağlamaktır. YÖK denkliği imkanı olan her ülkede ilk yardım sertifikası geçerli olacaktır.

İlk Yardım Sertifikası Kazanımları

Hiçbir eğitim boşuna alınmadığı gibi niteliklerinizi artırmanıza da yardım eder. İlk yardım sertifikası kazanımları açısından da bu geçerlidir. İlk yardım sertifikası almak size sayısız avantaj sağlayacaktır. Sertifikalarınıza yenisini eklemek dışında manevi olarak da sizi güçlü hissettirir. İlk yardıma ihtiyaç duyan birine yardım etmek ve onu hayata döndürmek size iyi gelir. Her şeyden önemlisi ilk yardım sertifikası becerilerinizi artırır. Bunlar dışında ilk yardım sertifikası kazanımları şunlardır;

 • Sahip olduğunuz sertifikaların sayısı çoğalır.
 • Çocuklarınıza, sevdiklerinize ve herkese ilk yardım uygulaması gereken anda yardımcı olabilirsiniz.
 • Yanlış müdahalelerin ölümcül sonuçlara neden olmasını engellersiniz.
 • Doğru müdahale şeklinin ne olduğu ve hangi yaralanmalarda ne gibi yöntemlerin kullanılacağını da öğrenirsiniz.
 • Bazı iş kollarında çalışmanız için gerekli ilk yardım sertifikası ile iş başvurusu yapabilirsiniz.
 • Hasta ve yaşlılara bakıyorsanız acil müdahale gereken durumlarda öğrendiklerinizi kullanırsınız.
 • Çeşitli spor dalları ile ilgileniyorsanız sorumluluğunuzda olan kişilere tehlike anında müdahale edebilirsiniz.
 • Sağlık görevlisi olmadan da insanlara yardımcı olabilirsiniz.
 • Uzaktan eğitimle ilk yardım sertifikası alabilirsiniz.
 • Süpervizyon ve uygulama videoları ile uygulama derslerine de çalışırsınız. Böylece örgün eğitim almadan da ilk yardım sertifikanız olur.

Sertifika programlarının amacı kişileri bulundukları konumdan daha ileriye götürmektir. İlk yardım sertifikası kazanımları da bu işlevi görür. Turnike, kalp masajı, solunum masajı, hastalık nöbetlerinde müdahale, yanıklarda ilk müdahale vb. bilgileri detaylıca öğrenirsiniz. Kariyer Polikliniği ilk yardım sertifikası kazanımları içerisine uygun fiyatlı sertifikaya sahip olmanızı da ekler. Ömür boyu kullanılacak ilk yardım sertifikanız olur.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart